#StyleEntry, because it's cool to give

Nasi uczniowie już od dawna wiedzą, że dobrze jest pomagać innym, angażując się w liczne akcje charytatywne. Z tej przyczyny nie dziwi włączenie się do akcji #StyleEntry.

Pomysłodawcą tej wspaniałej idei jest Joseph Amissah, biznesman mieszkający w Warszawie. Joseph zachęca, aby pomagać innym, być dla siebie dobrym, a co najważniejsze, aby przejąć kontrolę nad swoim życiem. Tylko od nas zależy, czy osiągniemy w życiu sukces. Według Josepha należy określić, kim chcemy być i jakie są nasze marzenia. Później wystarczy już tylko zastanowić się co jest nam potrzebne do osiągnięcia celu, co nam przeszkadza lub blokuje nas przed tym i podążać w tak obranym kierunku. Sam jest wspaniałym przykładem na prawdziwość swojej tezy, będąc filantropem i pomagając osobom w potrzebie.

Joseph stał się także instagramowym Mikołajem. Ludziom na całym świecie, którzy popierają jego działalność m.in. poprzez wpisy na portalu społecznościowym instagram, wysyła koszulki z symbolicznym napisem „I want to be just like... Joseph”. Nakłania tym samym do podążania jego śladem, a także do rozsławiania idei #StyleEntry.

Pani psycholog Magdalena Michałek, gdy tylko dowiedziała się o #StyleEntry, od razu postanowiła dołączyć do tej pozytywnej akcji, opowiadając o cudownym przesłaniu Josepha uczniom. Grupa 5 uczniów klasy trzeciej bardzo pozytywnie zareagowała na postulaty #StyleEntry, wiedząc doskonale, że tylko od nas zależy, w jakim świecie będziemy żyć i co osiągniemy w swoim życiu.

Pani psycholog napisała list do Josepha, opisując reakcje uczniów, a także ich zaangażowanie w środowisku szkolnym i koleżeńskim. Joseph przesłał mailowo swoje wyrazy uznania... a tuż po feriach zimowych czekała na nas niespodzianka! Paczka z Warszawy! A w niej nie tylko 5 koszulek, ale i designerskie zegarki! Josephowi bardzo spodobała się postawa naszej młodzieży. Przesyłając ten wspaniały prezent, podziękował szkole za wsparcie dla jego akcji.

To był cudowny dzień! Cała piątka, a także pani pedagog i psycholog wystroiła się w swoje koszulki. Wszyscy w szkole pytali, kim jest Joseph, co dało niesamowitą okazję do przedstawienia szerokiemu gronu idei #StyleEntry i jakie dobro niesie ona ze sobą. Odbyła się również sesja zdjęciowa, która najbardziej ucieszyła samego Josepha :-).

Pamiętajmy, że dobro ofiarowane, zawsze w tej lub innej postaci do nas wraca. Czasami nawet nie spodziewamy się nagrody, a zostajemy docenieni. Najważniejszą satysfakcję przynoszą jednak efekty niematerialne. Czyjś uśmiech, satysfakcja z dobrego uczynku i poczucie szczęścia jakie daje spełnianie swoich marzeń.

mgr Magdalena Michałek