Teatr profilaktyczny "Buntownik z wyboru"

19.06.2015 roku Szkolne Kółko Teatralne wystawiło spektakl profilaktyczny pt. „Buntownik z wyboru” na podstawie oscarowego filmu o tym samym tytule. Historia zdolnego chłopaka z trudnego środowiska rodzinnego poruszyła widzów. W rolę buntownika wcieliła się Natalia Socha z 2C. Nauczyciela pomagającego chłopcu zagrała brawurowo Klaudia Świostek z klasy 3A. Bardzo trudny temat przemocy w rodzinie oraz choroby alkoholowej rodziców uczniowie naszej szkoły potraktowali jak profesjonalni aktorzy. W pozostałych rolach wystąpili: Agata Tokarska, Monika Ogaza, Martyna Himmel, Sandra Wardeńska, Weronika Sarniak i Dawid Sikorski. Scenariusz napisała pani psycholog mgr Magdalena Michałek, a reżyserem została pani pedagog mgr Urszula Piwowarska.

Przedstawienie zostało zorganizowane we współpracy ze #StyleEntry – inicjatywa założona przez pana Josepha Amissaha. Pani psycholog opowiedziała młodzieży o idei pomagania innym, dzielenia się, a także dbania o samych siebie. Panie pedagog i psycholog rozdały także widowni pocztówki i naklejki z symbolicznym hasłem „I want to be just like... Joseph”, które oznacza zaangażowanie w tę wspaniałą ideę. Przesłaniem zarówno spektaklu, jak i #StyleEntry jest dążenie do samorozwoju i osiągnięcia w życiu szczęścia. Nie ważne co przeżyliśmy, co skrywa nasza przeszłość, czy teraźniejszość, w naszych rękach jest budowanie naszej przyszłości i kształtowanie samego siebie. Każdy z nas ma możliwości zbudowania dobrego życia, wystarczy obrać cel i dążyć do niego pracą i wytrwałością.

Po spektaklu aktorzy uczcili swój sukces napojami ofiarowanymi przez pana Josepha oraz firmę John Lemon Polska. Dla Natalii i Klaudii czekała dodatkowa niespodzianka! Torba shopper z hasłem kampanii #StyleEntry. Zdjęciami z wydarzenia podzieliliśmy się z panem Amissah, którego śmiało możemy nazwać przyjacielem naszej szkoły. Napisał nam „I think that this is absolutely AMAAAAAZING! They all deserves so much credit for their efforts. I only wish that I could have been there to see their performance”. „Uważam, że to jest zupełnie niesamowite! Wszyscy (aktorzy) zasługują na najwyższe uznanie za ich pracę. Żałuję, że mnie tam nie było, by zobaczyć ich występ.” Tak miłe słowa wszystkim nam dodają skrzydeł.

Już teraz całe Gimnazjum wie, że „it's cool to give...” - „wspaniale jest dawać...”, a nasze kółko teatralne udowodniło po raz kolejny, że daje z siebie wszystko, by jak najlepiej przekazać tak istotne przesłanie.