• warsztaty chemiczne (3).jpg
 • SAM_0034.JPG
 • Jgq41ZjT46Q8H1DIQWa7A.jpg
 • 20181205_090125.jpg
 • SAM_0042.JPG
 • RepD9V6TxyG65wsuwj8g.jpg
 • DSCN1152.jpg
 • blaa.jpg
 • 20220111_184605.jpg
 • 20171123_184807.jpg
 • IMG_9887.JPG
 • EHa7vBDMQHedqs9Jj0SoRA.jpg
 • SAM_0004 (2).JPG
 • 20180920_105526.jpg
 • poli.jpg
 • DSC_0525.jpg
 • IMG_1777.jpg
 • IMG_5794.JPG
 • DSC03078.JPG
 • SAM_0015.JPG

Spotkanie ludzi z pasją

W ramach cyklu „Spotkania z ciekawym człowiekiem” w dniu 15 maja 2017 r. gościliśmy w siedzibie Naszego Międzyszkolnego Klubu Europejskiego ultra-maratończyka Augusta Jakubika i jego córkę Katarzynę Jakubik. Oboje to ludzie dla których pasja, dążenie do spełniania marzeń to jedna z ważniejszych wartości w życiu, o czym można było się przekonać podczas wyjątkowo ciekawego spotkania.

Pan August Jakubik to rekordzista Polski w biegu 48 godzinnym, prezes KRS TKKF "Jastrząb" Ruda Śląska, członek klubu TL "Pogoń", były reprezentant Polski w biegu 24-godzinnym oraz współorganizator i promotor wielu imprez biegowych w Polsce. Spotkanie było bardzo ciekawe między innymi dlatego, że nasi goście potrafili nawiązać świetny kontakt z młodzieżą. Pan August przedstawił swoją historię, jak to z uporem, zaangażowaniem, od dzieciństwa brnął do wyznaczonych celów. Co ciekawe ma ich coraz więcej i nie zamierza zaprzestać na tym czego już dokonał.

Niedaleko pada jabłko od jabłoni ? oczywiście, że tak ! Mogliśmy się o tym przekonać z chwilą przejęcia mikrofonu przez Panią Katarzynę, która swoje pasje realizuje z równie ogromnym zapałem jak jej ojciec. Prezentacja multimedialna i równie interesujące wystąpienie o pobycie w 2015 roku w Nepalu, wzbudziło zachwyt wszystkich uczestników spotkania. Opowieść o Himalajach, w których Pani Katarzyna odbywała wyprawę trekkingową wzbudzała wiele emocji. Spotkanie z mieszkanką z rodzimej Rudy Śląskiej, która dotarła na wysokość powyżej 5000 m- do Mont Everest Base Camp, to prawie jak spotkać Yeti.

Najwyższe góry świata pozwoliły lepiej poznać samego siebie, a w ekstremalnych warunkach przesunąć granice ludzkiej wytrzymałości. Radość ze zdobywania szczytów to uczucie nie do opisania, a Himalaje są niesamowite!

Tak opisywała Pani Katarzyna Jakubik wyprawę zaraz po powrocie. Dziś w naszej szkole mogliśmy posłuchać i zapytać o przygotowanie do życiowej przygody, jaką jest zdobywanie szczytów. Rozmawialiśmy o konieczność zadbania o należytą kondycję, właściwy ubiór i wyposażenie, a także kwestie zdrowotne związane z tak ogromnym trudem jakim jest zdobywanie kolejnych szczytów. Uczniowie mięli okazję zobaczyć przepiękne zdjęcia miejsc niedostępnych, które znamy tylko z podręczników czy Internetu.

Nie myślcie, że na tym skończyło się spotkanie z ciekawymi ludźmi. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Trzeba kuć żelazo póki gorące – więc Pan August Jakubik przeciągnął naszych gimnazjalistów wzdłuż i wszerz boiska, porozciągał, ponaginał, popracował nad kondycją wszystkich uczestników spotkania nie omijając nauczycieli.

Czy 15 maja nasi goście zaszczepili młodzieży jakąś pasję, chęć walki z ludzkimi słabościami ?. Myślimy, że tak, bo nawet po zakończeniu spotkania grupa gimnazjalistów miała jeszcze wiele pytań.