KMO

Od września w naszej szkole uczniowie klas 4 uczestniczą

w zajęciach Klubu Młodego Odkrywcy.

W ramach zajęć uczniowie przeprowadzają proste eksperymenty zdobywając
samodzielnie wiedzę dążą do rozwiązywania fascynujących zagadek natury.

Podczas zajęć KMO sprawdzaliśmy jak za pomocą drożdży i sody można
nadmuchać balon, jak przeprowadza się chromatografię, czy mąka
ziemniaczana może służyć do zabawy ?? Uczyliśmy się również jak zrobić
preparaty mikroskopowe. Robiliśmy skalę pH z soku z czerwonej kapusty.
Uczymy się i bawimy jednocześnie, a to jeszcze nie koniec :)

Byliśmy, zobaczyliśmy, nauczyliśmy się!

10 maja 2018r. Klub Młodego Odkrywcy pod opieką pani Jonkisz-Urban oraz p. M. Habelt-Kulik udał się na niezapomnianą wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Przez kilka godzin zgłębialiśmy swoją wiedzę nie inaczej jak przez "doświadczanie". Szybko poczuliśmy się jak w domu. Sporo dowiedzieliśmy się o czymś -wydawałoby się- prostym-powietrzu, które jest wszędzie wokół nas.  Czujemy powiew wiatru, zmiany temperatury, zapachy, słyszymy dźwięki. Powietrze – bardzo dosłownie – trzyma nas przy życiu.  Sprawdziliśmy zatem, jakimi aspektami naszego życia rządzi ta niepozorna mieszanina. Na pierwszym piętrze zmierzyliśmy się z wieloma eksponatami, które związane są z  takimi dziedzinami jak fizyka, chemia, biologia, geografia. Sporo czasu spędziliśmy w Majsterkowni. Przy stołach warsztatowych można tu było samodzielnie podejmować wyzwania inżynieryjne, naukowe, logiczne, mając do dyspozycji przedmioty codziennego użytku – słomki, papier, spinacze, kulki, gumki. Podczas zwiedzania dowiedzieliśmy się, jak zbudowane jest nasze ciało, mogliśmy też przeprowadzić operację na "misiu". Przekonaliśmy się na własnej skórze, jakie bariery musi pokonać osoba na wózku inwalidzkim. Tak, tak dosłownie przemieszczaliśmy się na takowym wózku.  Na koniec odwiedziliśmy sklepik, w którym mogliśmy zakupić oryginalne pamiątki. Nasza wycieczka była wspaniała, z pewnością jeszcze odwiedzimy Centrum.