• 5BLwgnSRTp2Yi0KAgFneA.jpg

mgr Barbara Bolik

mgr Wioleta Widuch

Agnieszka Zegardło

Zwracamy się z prośbą o jak najszybsze uzupełnienie i przyniesienie do świetlicy deklaracji (termin do 15 września).

Dokumenty: w załączniku harmonogram dziennej pracy świetlicy, regulamin świetlicy na czas pandemii plus musi być deklaracja do pobrania.

Regulamin świetlicy - images/pdf/regulaminswietlicy.pdf

Zgłoszenie do świetlicy - images/pdf/kartazgloszeniadoswietlicy.pdf

Plan zajęć dnia w świetlicy szkolnej - images/pdf/harmonogramdnia.pdf

5 listopada w świetlicy szkolnej odbył się Dzień postaci z bajki. Dzięki materiałom przygotowanym przez Panie z biblioteki, dzieci współpracując z sobą stworzyły postać Kota w butach. Zadanie nie było proste! Każda osoba dostała fragment rysunku przedstawiającego Kota w butach. Trzeba było sprawdzić z oryginałem i odpowiednio pokolorować swój fragment. Finałem było ułożenie i łączenie elementów we wspólną całość. Okazało się, że współpraca się opłaca! :) efekty widać na zdjęciach!

30 października w ramach cyklu „Poznajmy nasze miasto” w świetlicy szkolnej odbyły się kolejne zajęcia. Tym razem poznaliśmy losy śląskiego Kopciuszka, czyli hrabiny Joanny Schaffgotsch von Schomberg-Godula, która odziedziczył ogromny majątek po przedsiębiorcy Karolu Goduli. Oboje bardzo dobrze zapisali się w historii Śląska i Rudy Śląskiej pozostawiając po sobie zakłady pracy i budynki użyteczności publicznej, które służą nam do dzisiaj np.: Szpital św. Joanny w Goduli założony w 1896 roku czy kościół pw. Ścięcia Jana Chrzciciela w Goduli.

Podaruj wiersz

w akcji tej brała także udział szkolna świetlica, zapraszamy na fotograficzną relacja z jej przebiegu. Więcej informacji o tej akcji znajduje się na stronie biblioteki szkolnej https://bibliotekasp28.wordpress.com/2020/10/09/podaruj-wiersz/

Poznajmy nasze miasto.

W październiku odbyło się w naszej świetlicy pierwsze z serii spotkań w ramach edukacji regionalnej. Podczas zajęć nauczyliśmy się umiejscawiać nasze miasto na mapie Polski i rozpoznawać je wśród innych miast. Dowiedzieliśmy się też dlaczego w herbie naszego miasta występuje św. Barbara oraz złoty orzeł na błękitnym tle. Zapraszamy na relację fotograficzną z przebiegu spotkania. Więcej informacji o położeniu Rudy Śląskiej oraz herbie miasta wraz z propozycjami zadań znajduje się na stronie biblioteki szkolnej https://bibliotekasp28.wordpress.com/2020/10/09/poznajmy-nasze-miasto/

Klasy I-III nas świetlicy działają już pełną parą!

Po ogłoszeniu konkursu, dzieci zabrały się do roboty i tak pięknie pokolorowały mandale!
Oczywiście za takie wspaniałe prace należą się nagrody! Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w przyszłym tygodniu :)

Trwa karnawał!  :)
Niestety w tym roku wiele planów musiało zostać zmienionych, ale nie rezygnujemy z wszystkich przyjemności :)
Maski widoczne na zdjęciach stworzyły dziewczyny z klas I-III.
Króliczki górują, ale nie zabrakło też misia i kotka :)

Jedna z wielu rozrywek czekająca w świetlicy :)

Kawałek ściany pomalowany tablicówką zmienia się czasem w przepiękny obraz!
Tak też stało się dziś dzięki Julce!

21 i 22 stycznia obchodzony jest Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przygotowywaliśmy coś specjalnego!

Każdy z nas wybrał projekt laurki i starł się go odtworzyć. Wszystkiego najlepszego dla Was!

27 stycznia rozmawialiśmy o emocjach. Dowiedzieliśmy się, że nie ma złych emocji- trzeba po prostu umieć je nazwać i sobie z nimi poradzić.

Staraliśmy się je przedstawić na rysunku. Potraficie odgadnąć co narysowaliśmy? :)

A po lekcjach tak sobie pląsamy :)

W  świetlicy nigdy się nie nudzimy.

Wypożyczamy książki z biblioteki, gramy w gry i ruszamy się intensywnie :)

Nasza szkoła realizuje zadania ujęte w Strategii Rozwoju Miasta.

Dziś poznaliśmy herb Rudy Śląskiej i jego symbolikę.

W minionym tygodniu rozstrzygnęliśmy konkurs na "Najładniejszą mandalę" oraz na "Najpiękniejszą maskę karnawałową".
W konkursach wzięły udział dzieci klas I-III. Wszystkie pracy były wykonane dokładnie, estetycznie i pomysłowo. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. GRATULUJEMY! Życzymy zapału do wykonywania kolejnych konkursowych prac!

W piątek 5 lutego realizowaliśmy kolejne zajęcia związane ze strategią rozwoju miasta.

Tym razem omawialiśmy symbol naszego miasta- wiewiórkę- jej zwyczaje, wygląd, tryb życia.
Robiliśmy piękne prace- każdy wybrał metodę, która mu odpowiadała dlatego każda praca jest niepowtarzalna :)

Kolejne zajęcia związane z naszym miastem- tym razem wykorzystaliśmy pocztówki ze zdjęciami różnych miejsc w Rudzie Śląskiej (otrzymaliśmy je w Wydziale Promocji Miasta). Kartki zostały pocięte, a później ponownie złożone przez dzieci. Próbowaliśmy rozpoznać miejsca z pocztówek, dzięki czemu dowiedzieliśmy się paru nowych rzeczy :)

To był wyjątkowy czwartek :)

Wszystko w tym dniu było pączkowe- zabawy, gry, kolorowanki!
I my też w nagrodę dostawaliśmy pączusie :)

17 lutego to Dzień Kota.

My też trochę podziałaliśmy w tym temacie w świetlicy.
Koty pojawiły się na tablicy, rysunkach i w zabawach i grach :)
A koty, które mamy w domu tego dnia zostały porządnie wymiziane! ;)

19 lutego obchodziliśmy urodziny Mikołaja Kopernika. Mówiliśmy o tym, kim był, co odkrył. Poznaliśmy kilka ciekawostek związanych z kosmosem. Na koniec lepiliśmy planety z plasteliny i rysowaliśmy je.