Świetlica
ŚWIETLICA CZYNNA JEST
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
W GODZINACH:
7:00- 16:00
WYCHOWAWCY ŚWIETLICY:
mgr Justyna Śmigała
mgr Barbara Bolik
mgr Wioleta Widuch
Agnieszka Zegardło
Regulamin świetlicy - images/pdf/regulaminswietlicy.pdf
Zgłoszenie do świetlicy - images/pdf/kartazgloszeniadoswietlicy.pdf
Plan zajęć dnia w świetlicy szkolnej - images/pdf/harmonogramdnia.pdf

30 października w ramach cyklu „Poznajmy nasze miasto” w świetlicy szkolnej odbyły się kolejne zajęcia. Tym razem poznaliśmy losy śląskiego Kopciuszka, czyli hrabiny Joanny Schaffgotsch von Schomberg-Godula, która odziedziczył ogromny majątek po przedsiębiorcy Karolu Goduli. Oboje bardzo dobrze zapisali się w historii Śląska i Rudy Śląskiej pozostawiając po sobie zakłady pracy i budynki użyteczności publicznej, które służą nam do dzisiaj np.: Szpital św. Joanny w Goduli założony w 1896 roku czy kościół pw. Ścięcia Jana Chrzciciela w Goduli.
w akcji tej brała także udział szkolna świetlica, zapraszamy na fotograficzną relacja z jej przebiegu. Więcej informacji o tej akcji znajduje się na stronie biblioteki szkolnej https://bibliotekasp28.wordpress.com/2020/10/09/podaruj-wiersz/
Poznajmy nasze miasto.
W październiku odbyło się w naszej świetlicy pierwsze z serii spotkań w ramach edukacji regionalnej. Podczas zajęć nauczyliśmy się umiejscawiać nasze miasto na mapie Polski i rozpoznawać je wśród innych miast. Dowiedzieliśmy się też dlaczego w herbie naszego miasta występuje św. Barbara oraz złoty orzeł na błękitnym tle. Zapraszamy na relację fotograficzną z przebiegu spotkania. Więcej informacji o położeniu Rudy Śląskiej oraz herbie miasta wraz z propozycjami zadań znajduje się na stronie biblioteki szkolnej https://bibliotekasp28.wordpress.com/2020/10/09/poznajmy-nasze-miasto/






Klasy I-III nas świetlicy działają już pełną parą!


Jedna z wielu rozrywek czekająca w świetlicy :)





W świetlicy nigdy się nie nudzimy.
Wypożyczamy książki z biblioteki, gramy w gry i ruszamy się intensywnie :)
Nasza szkoła realizuje zadania ujęte w Strategii Rozwoju Miasta.
Dziś poznaliśmy herb Rudy Śląskiej i jego symbolikę.
W minionym tygodniu rozstrzygnęliśmy konkurs na "Najładniejszą mandalę" oraz na "Najpiękniejszą maskę karnawałową".W konkursach wzięły udział dzieci klas I-III. Wszystkie pracy były wykonane dokładnie, estetycznie i pomysłowo. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. GRATULUJEMY! Życzymy zapału do wykonywania kolejnych konkursowych prac!W piątek 5 lutego realizowaliśmy kolejne zajęcia związane ze strategią rozwoju miasta.
Tym razem omawialiśmy symbol naszego miasta- wiewiórkę- jej zwyczaje, wygląd, tryb życia.Robiliśmy piękne prace- każdy wybrał metodę, która mu odpowiadała dlatego każda praca jest niepowtarzalna :)
Kolejne zajęcia związane z naszym miastem- tym razem wykorzystaliśmy pocztówki ze zdjęciami różnych miejsc w Rudzie Śląskiej (otrzymaliśmy je w Wydziale Promocji Miasta). Kartki zostały pocięte, a później ponownie złożone przez dzieci. Próbowaliśmy rozpoznać miejsca z pocztówek, dzięki czemu dowiedzieliśmy się paru nowych rzeczy :)
To był wyjątkowy czwartek :)
Wszystko w tym dniu było pączkowe- zabawy, gry, kolorowanki!I my też w nagrodę dostawaliśmy pączusie :)17 lutego to Dzień Kota.
My też trochę podziałaliśmy w tym temacie w świetlicy.Koty pojawiły się na tablicy, rysunkach i w zabawach i grach :)A koty, które mamy w domu tego dnia zostały porządnie wymiziane! ;)19 lutego obchodziliśmy urodziny Mikołaja Kopernika. Mówiliśmy o tym, kim był, co odkrył. Poznaliśmy kilka ciekawostek związanych z kosmosem. Na koniec lepiliśmy planety z plasteliny i rysowaliśmy je.
![]()
