• EHa7vBDMQHedqs9Jj0SoRA.jpg
 • 20220111_184605.jpg
 • SAM_0015.JPG
 • d6SzI6VPTRqsXltU94XK2A.jpg
 • warsztaty chemiczne (3).jpg
 • 20180920_105526.jpg
 • IMG_1787.jpg
 • IMG_20190305_131336.jpg
 • chemiczne (2).jpg
 • Jgq41ZjT46Q8H1DIQWa7A.jpg
 • IMG_5794.JPG
 • IMG_9887.JPG
 • DSC03078.JPG
 • blaa.jpg
 • IMG_1777.jpg
 • 9KC5M8MTLqBhzvQ3KPRSw.jpg
 • RepD9V6TxyG65wsuwj8g.jpg
 • SAM_0030.JPG
 • 20181205_090125.jpg
 • SAM_0007.JPG

WCZEŚNIEJSZE WYDARZENIA

KONKURS PLASTYCZNY "PORTRET  NAUCZYCIELA"

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie plastycznym
"Portret nauczyciela".

Wszystkie parce były ciekawe i oryginalne.
Gratulujemy zwycięzcom:
I miejsce WERONIKA RYTKOWSKA
II miejsce JOANNA KOLARCZYK
III miejsce ALEKSANDRA WĄTROBA


11 listopada jedno z najważniejszych świąt każdego Polaka
- rocznica odzyskania niepodległości. My uczciliśmy je już dzisiaj.
Wszyscy wyjątkowo przyszli w galowych strojach na których przypięte
były kotyliony w biało-czerwonych barwach. Podczas uroczystego apelu
uczniowie przypomnieli najważniejsze momenty z historii a punktualnie
o 11:11 całą społeczność szkoły odśpiewała Hymn państwowy.
To już kolejny raz, kiedy włączyliśmy się do akcji "Szkoła do Hymnu".
Po apelu Samorząd Uczniowski zapalił symboliczny znicz
przy pomniku Patrona szkoły.
#Szkoła do hymnuW dniu 09.11.2022r. w klasach pierwszych odbył się szkolny
etap konkursu "Jesienne wierszowanki z Trzydziestką".
Uczestnicy recytowali wiersz
Danuty Gellnerowej "Jesień u fryzjera".
Zwyciężyła uczennica klasy 1b, która będzie
reprezentowała naszą szkołę w konkursie międzyszkolnym.  


8 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania.
W związku z tym klasy zasiadły do wspólnego,
pełnego witamin posiłku.
Uczniowie klasy 3c przygotowali zdrowe kanapki
oraz naturalny sok owocowy.
Na stołach każdego dziecka pojawiły się smaczne
i kolorowe warzywa i owoce.
Nasi uczniowie doskonale wiedzą, że dzięki nim
jesteśmy zdrowi, uśmiechnięci,
chętni do zabaw każdego dnia. Posiłki bogate w warzywa
i owoce dają energię do nauki
i pozwalają skoncentrować się podczas lekcji.


Pierwsze zajęcia z długopisami 3D za nami. Wykorzystaliśmy czas na naukę obsługi urządzeń i wykonanie pierwszych prób drukowania. Poszło nam całkiem nieźle. Sukcesywnie będziemy nabierać wprawy:)

 #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
5 listopada to Dzień Postaci z Baśni i Bajek.
Z tej okazji spotkaliśmy się z uczniami klas 1-3 w naszej pięknie
odremontowanej czytelni, która pełni także rolę Pracowni Lego.
Podczas spotkania poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie
czym różni się baśń od legendy.
Poznaliśmy Króla Gór zwanego Liczyrzepą,
przypomnieliśmy sobie przygody Czerwonego Kapturka, Kota w Butach,
Śnieżki, szewczyka Skuby i wielu innych.
Było kolorowo i radośnie. Zapraszamy znowu za rok:)Klasa 1a uczestniczyła w warsztatach z okazji „Dnia Dyni”. Były zagadki, ćwiczenia, a wszystko skończyło się smakowaniem pysznego ciasta dyniowego i pestek dyni.


 


 

Dnia 28 października o godzinie 16.00 odbyła się dyskoteka klas piątych. Impreza trwała aż trzy godziny. Wszyscy bawili się świetnie. Obecni byli na niej nasi wychowawcy oraz rodzice, którzy przygotowali poczęstunek. Przed godziną dziewiętnastą piątoklasiści zatańczyli ostatni taniec, pod koniec którego zaczęło się odliczanie i równo o godzinie dziewiętnastej skończyła się zabawa klasowa.

 


 

 

27 października klasy Vb i VIa wybrały się, pod opieką  wychowawczyń, do kina, aby zobaczyć film animowany pt. „DC Liga Super - Pets”. Seans zaczynał się o 10.30, było jeszcze dużo czasu, żeby kupić bilety, coś do picia i jedzenia. W Sali kinowej zajęliśmy wygodne miejsca i czekaliśmy na projekcję filmu. W czasie seansu na sali panowała cisza, wszyscy byliśmy zainteresowani fabułą filmu. Bezapelacyjnie najbardziej podobały nam się zabawne dialogi bohaterów, pomysłowe sceny akcji.

Niestety, czas szybko minął i musieliśmy wracać do szkoły. Mamy nadzieję za jakiś czas powtórzyć ten wyjazd.

 

 


 

 

W ostatnich kilku dniach reprezentanci naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w turniejach piłki nożnej organizowanych przez Klub Slavia Ruda Śląska o "Puchar Rudy". Kilkudziesięciu uczniów miało okazję rywalizować i zaprezentować swoje umiejętności i sportową postawę. Dla wielu z nas były to pierwsze zawody sportowe w życiu i z pewnością nie ostatnie.

 

 


 

 
 
Z okazji Dnia Miłośników Pluszaków biblioteka zorganizowała dla uczniów klas 1-3 zajęcia w Laboratorium Przyszłości. Oczywiście nie mogło na nich zabraknąć najsłynniejszych misiowych bohaterów bajek oraz photonów, które trzeba było zaprogramować, żeby połączyć bohaterów bajek z ich autorami i książkami.
 
 #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
 
 
 
 
 Ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu programistycznego „Bezpieczny internet ze Scratchem”, który został zrealizowany w ramach Europe Code Week 2022.
Miło nam poinformować, że zwycięzcami są:
I MIEJSCE - Ksawery Dz. IIIc
II MIEJSCE - Amelia R. IIIb
III MIEJSCE - Nikodem S. IVa
 
Zwycięską grę i animacje znajdziecie pod linkami:
 
Wszystkim gratulujemy pomysłów i dziękujemy za nadesłane prace. 
BRAWO
 W ramach lekcji „Poznajemy zawody „ i „Dnia listonosza” klasa 1A odwiedziła Pocztę Polską w Rudzie Śląskiej aby poznać zasady funkcjonowania i przeznaczenia poczty, zapoznać się pracą listonosza i pań pracujących na poczcie.


 

Uczniowie klasy 2b biorą w tym roku udział w zajęciach z innowacji pt."Ekologiczny artysta czyli zróbmy pożytek z niepotrzebnego". Innowacją polega na wykorzystaniu materiałów uważanych za niepotrzebne i  wykonanie z nich nowych przedmiotów. 
Na pierwszych zajęciach w październiku, uczniowie zrobili własne i niepowtarzalne organizery na przybory szkolne z rolek po papierze toaletowym i kawałka zbędnego kartonu. Dzieci były bardzo zadowolone z efektów samodzielnie wykonanej pracy.
Dostrzegły również potrzebę ponownego wykorzystania odpadów. Przypomniały sobie jak prawidłowo segregować śmieci i co oznacza słowo recykling. 
 
 
 

 

 

NASZA PRACOWNIA LEGO

24 października nastąpiło uroczyste otwarcie Pracowni LEGO Zone i czytelni.Pomieszczenia zostały wyposażone i wyremontowane dzięki udziałowi naszejszkoły w Programie Profilaktycznym Rozwój Ego przez LEGO i pomocy Rady Rodziców(panowie Muskietorz, Kubisz i panie Rosińska i Mikołajczak spędzili tu nawet cześć wakacji)

a panie Barbara, Faustyna i Renata składały zakupione szafki naklocki. Dzięki tej owocnej współpracy i wsparciu dyrekcji popatrzcie jakie fajne,kolorowe mamy pomieszczenie do spotkań.


ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA:


Nauczyciel Roku klas IV-VIII - PLEBISCYT EDUKACYJNY 2022 (dziennikzachodni.pl)#SzkołaPamięta
PAMIĘTAMY  O  ZMARŁYCH


Już za kilka dni wraz z rodzinami odwiedzimy groby naszych
bliskich. W tych szczególnych dniach warto jednak pamiętać
również o innych ludziach, szczególnie o wielkich Polakach,
którzy zapisali się na kartach naszej historii. Dlatego właśnie
uczniowie naszej szkoły odwiedzili miejsca pamięci
w naszej okolicy - grób i pomnik Wincentego Janasa,
patrona SP 28


#EUROPECODEWEEK

 #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci


Przez cały tydzień w naszej szkole obchodziliśmy
Europejski Code Week - czyli programowanie, zabawa i roboty.
Raz byliśmy na tropie ukrytego kodu i stworzyliśmy jesienne drzewko,
następnie programowaliśmy trasę dla Ozorobotów używając wybranych kodów.
Misja "jesienny liść", innym razem zdobywaliśmy kontynenty
z grą Scotte Go!.
Starsi uczniowie natomiast pisali programy i programowali mboty.
Świetna zabawa:)
WYCIECZKA W GÓRY


Góry są piękne o każdej porze roku, ale jesienią widoki
wprost powalają.
Przekonali się o tym uczniowie klas 4-8, którzy
w czwartek pojechali do Wisły.
Pogoda wyjątkowo dopisała i skąpana
słońcem grupa przespacerowała się uliczkami miasta
i wjechała kolejką
na skocznię im. A. Małysza.
Stamtąd żółtym szlakiem powędrowali na Cieńków Niżni.

Może i byli trochę zmęczeni po takim spacerze, ale nikt nie narzekał.
Bo czasami warto się zmęczyć;)
Młodzi artyści ze świetlicy pod opieką Pań Faustyny i Patrycji
przygotowali wspaniałą,
pełną werwy i mnóstwa pozytywnych emocji cool
akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej,

który obchodzimy 14 X. Uczniowie przygotowali również dla swoich
nauczycieli drobne upominki,
wykonane własnoręcznie:
breloczki do kluczy oraz kwiaty techniką origami.
O tym, że wyjazdy kształcą wiemy od dawna.

Ale czy trzeba jechać daleko aby odkryć nowe rzeczy?
Dziś przekonaliśmy się, że nawet bliskie wycieczki mogą być bardzo kształcące.
Uczniowie klas 8 i 6 odwiedzili dziś Katowice i wzięli udział w warsztatach fizycznych i robotycznych.
Najstarsi uczniowie Badali zależności wartości siły ciężkości od masy ciała oraz programowali kasy samoobsługowe.
Młodsi natomiast przeprowadzali doświadczenia z elektrostatyki  oraz programowali roboty sterowane pilotami.
Wszystkie zajęcia okazały się bardzo ciekawe i co najważniejsze, z pewnością poszerzyły nasze horyzonty.
A wiedza, jaką dziś zdobyliśmy być może kiedyś pomoże nam w przyszłej pracy.
Bo warto już dziś myśleć o przyszłości i zdobywać nowe umiejętności!

 

„Dzień Dziewczynek w klasie 1 A”
 
 

 
 
Uczniowie klasy 1 A i 1 B wyruszyli na swój pierwszy spacer w poszukiwaniu Pani Jesieni i jej darów!
Po drodze mieli również okazję zapoznać się z mijanymi znakami drogowymi, aby ich droga do szkoły była bardziej bezpieczna. 
 
 

LEGO EDUCATION

Takie małe a tyle radości. Klocki Lego bawią, uczą i rozwijają wyobraźnię. I tego właśnie już przy otwarciu pudełek doświadczyli uczestnicy zajęć robotycznych.

 #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci 

 


 

Wycieczka do Chlebowej Chaty w Brennej

4 października klasa 6a wybrała się na wycieczkę, celem była Chlebowa Chata.
Pobyt w tym niezwykłym miejscu pozwolił nam przenieść się do czasów naszych przodków.
Uczniowie zwiedzali i podziwiali drewnianą chatę, w której zgromadzono różne sprzęty niezbędne do życia w gospodarstwie. W stodole zobaczyli dawne maszyny rolnicze oraz spróbowali młócić zboże za pomocą drewnianego cepa. Z uwagą słuchali opowieści o życiu pszczół, o drodze ziarenka do bochenka oraz procesie wyrabiania masła i sera.
Całość imprezy zakończyliśmy degustacją własnoręcznie zrobionych podpłomyków, do których gospodarze podali chleb, smalec, masło, miód i kawę zbożową oczywiście wszystko domowej roboty.


 

Dzień chłopaka w klasie 6a


 „Dzień chłopaka w klasie 1A”
 

Na dzisiejszym pasowaniu egzaminembarassed przeprowadzały nie byle jakie osobowości - Albert Einsteinfoot-in-mouth , Mikołaj Koperniksmile oraz Adam Mickiewicz laughing.
Pierwszoklasiści cool znakomicie poradzili sobie z zadaniami we wszystkich dziedzinach.

 


 

Tegoroczny Dzień Chłopaka dla większości naszych uczniów był całkiem przyjemnym dniem. Chłopcy ze wszystkich klas mogli liczyć na upominki o niespodzianki przygotowane przez damską część naszej społeczności. Były wiersze, piosenki a dla klasy 8 bonus w postaci wyjścia do kina. Najstarsza klasa odkrywała tajniki kinematografii podczas seansu "Szczęścia chodzą parami" by po filmie udać się na  spacer szlakiem Janasa. Na koniec uraczyli się lodami - choć pora nieco jesienna, to jednak osłodą dnia im się należałacool


 

 

 

Przeciążone plecaki uczniów to poważny problem narzucający potrzebę edukacji i działań zaradczych. Kształtowanie prawidłowej postawy ciała jest jednym z warunków właściwego rozwoju fizycznego dziecka. Ciężkie tornistry mogą przyczynić się do niewłaściwej postawy, bólów kręgosłupa, zmniejszenia pojemności płuc. Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego waga plecaka nie powinna przekraczać 10-15 proc. masy ciała ucznia. Tornister powinien posiadać ergonomiczną, odpowiednio usztywnioną ściankę przylegającą do pleców, a jego ciężar – być rozłożony symetrycznie. Cięższe rzeczy należy umieścić na dnie, a lżejsze – wyżej. Zaleca się, by tornister miał równe, szerokie szelki, których długość umożliwi uczniowi jego swobodne wkładanie i zdejmowanie, jednocześnie zapewniając jak najlepsze przyleganie plecaka do pleców. Doradza się również dodatkowe zapięcie spinające szelki z przodu klatki piersiowej. Tornister należy nosić na obu ramionach.


Wizyta w CKU
Nadchodzi taki dzień w życiu każdego człowieka, kiedy trzeba się zastanowić co chcemy robić w przyszłości, kim pragniemy zostać. Taki dzień nastał właśnie dla naszych ósmoklasistów, którzy podeszli do tematu z głową. Aby lepiej poznać możliwe ścieżki zawodowe i pokierować swoją przyszłością wybrali się dziś do CKU, gdzie odkrywali tajniki różnych zawodów. Teraz decyzja o wyborze przyszłej kariery będzie znacznie prostsza.
 
 
 

 

 

Lud przemówił!! Wczoraj odbyły się wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, a już dziś Komisja Wyborcza przeliczyła wszystkie głosy. W tym roku o to najważniejsze stanowisko walczyło aż 7 kandydatek. Zwyciężczynią wyborów została Emilia Mikosz. Decyzją wyborców jej zastępcami zostaną Nikola Golda oraz Maja Galos. Gratulujemy cool

 

 


 

Wpadajcie do biblioteki 
 
 
Akcja podręcznikowa zakończona.
Zapraszamy serdecznie do odkrycia nowych książek zakupionych dzięki pomocy Rady Rodziców.
Czekamy na Was

  

Wspaniały dzień odkrywania barwfoot-in-mouth klasy trzecie odwiedziły dzisiaj Funzeum. Było mnóstwo zabawy, uśmiechu i frajdycool Wizyta w Gliwicach dała niepowtarzalną możliwość stworzenia własnej tęczy, zabawy pryzmatem a nawet stworzenia motyla, który po zeskanowaniu w specjalnym programie ożył i odleciał w wirtualny świat. Okazuje się, że wycieczka szkolna potrafi dostarczyć ogrom wiedzy poprzez cudowna zabawę :)

 


Jedne z pierwszych zajęć w nowej, szkolnej pracowni programowania już za nami  Rodzina Photonów powiększyła się dzięki programowi Laboratoria Przyszłości. 
Szkolny Klub Młodego Programisty poszerza swoje horyzonty 
 
 #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
 
 
„Bezpieczna droga do szkoły i jej powrót” - spotkanie klas
pierwszych z przedstawicielem Policji


 

 


 

 

Międzynarodowy Dzień Kropki  szkole. I cały nasz świat dziś był nakrapiany. Wszyscy fantastycznie się spisali i ozdobili klasy, ubrania, twarze... dosłownie wszystko! Było wesoło. I kropkasmile 

 

 

 


 

Otwarcie LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI 

Zaledwie wczoraj przywitaliśmy rok szkolny, a już dziś jakże ważny dzień. Po wielu miesiącach pracy i przygotowań nareszcie otwarto "Laboratorium Przyszłości". To tu nasza młodzież będzie odkrywała zupełnie nowy, nieznany dotąd świat.
Było uroczyście i szumnie - przedstawiciele wszystkich klas uczestniczyli w przecięciu wstęgi i jako pierwsi mogli zapoznać się ze sprzętami i możliwościami jakie niesie "Laboratorium Przyszłości".
 
 
 

Witamy w Nowym Roku Szkolnym!
Dziś był wyjątkowy dzień, zupełnie inny niż w poprzednich latach gdyż po raz pierwszy przywitaliśmy rok szkolny z nową Dyrekcją. Wiele się zmieniło, przybyło kilka nowych twarzy wśród nauczycieli, pojawili się pierwszoklasiści z tytami. Ale nie zabrakło też sprawdzonej kadry i całej masy uśmiechniętych uczniów. Cieszymy się, że z takim entuzjazmem wróciliście w mury szkoły. Czeka nas kolejny rok wytężonej pracy, ale i wiele szczęśliwych chwil. A więc....Szczęśliwego Nowego Roku! I do dzieła!

 


 

ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY

ZOBACZ: 

https://www.facebook.com/106733838645636/posts/116110314374655/

Szkoła jaka jest każdy widzi…ale czy aby na pewno? Przecież szkoła to nie tylko budynek! Szkoła to również ludzie, emocje i wydarzenia. A jak jest u nas? Na pierwszy rzut oka widać, że nie jesteśmy ogromnym bezdusznym molochem, tylko raczej małą zgrabną placówką. I właśnie dzięki temu wszyscy tak dobrze się znamy. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie mogą nawiązać relacje, więc uczeń nie jest jedynie numerem w dzienniku. Co odkryjemy wchodząc do szkoły? Cały szkolny świat: lekcje, koła zainteresowań, konkursy, wyjazdy, przedstawienia….można by tak długo wymieniać. Ale nie musicie wierzyć na słowo, sami zobaczcie!