• 124tuj.gif

Psycholog i pedagog

Nasza szkoła świadczy szeroką pomoc psychologiczno-pedagogiczną dla Uczniów i ich Rodziców. Dzieci chętnie chodzą na zajęcia rozwijające uzdolnienia, wspierające w nauce, a także specjalistyczne, prowadzone przez pedagoga, psychologa, logopedę czy pedagogów specjalnych. Pedagog i psycholog organizują ciekawe zajęcia dla klas, apele, otaczają swoim serdecznym wsparciem dzieci i młodzież w obliczu różnych trudności wieku dorastania. Rodzice i opiekunowie mogą skorzystać z fachowych porad i konsultacji ze specjalistami oraz skorzystać z ciekawych prelekcji przygotowywanych online by były one dostępne w dogodnym terminie.

#StyleEntry, because it's cool to give

Godziny pracy pedagoga i psychologa

Dwójka kocha kino

Teatr profilaktyczny

Nasze programy

Jak zachęcić młodzież do odpowiedniego spędzania czasu wolnego?

Pedagog szkolny – mgr Urszula Piwowarska

Pani Urszula jest pedagogiem o specjalizacji resocjalizacyjnej. Przez kilka lat pracowała z trudną młodzieżą w Placówce Interwencyjnej. 8 lat temu dołączyła do Grona Pedagogicznego Gimnazjum nr 2. Pani pedagog świadczy pomoc uczniom w różnych sytuacjach: pomaga uczniom uzdolnionym w rozwijaniu ich talentów, prowadzi zajęcia o charakterze terapeutycznym dla uczniów w trudnej sytuacji życiowej, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla uczniów z dysleksją i dysgrafią, współprowadzi Kółko Teatralne, liczne rozmowy motywujące, wspierające. Pani pedagog czuwa również nad bezpieczeństwem uczniów poprzez prowadzenie apeli porządkowych, monitoring wagarów, dyżurowanie na przerwach. Wraz z psychologiem organizuje działania profilaktyczne w naszej szkole. Pani Ula ma szerokie zainteresowania, które obejmują m.in. film, muzykę, poezję. Jest pasjonatką motocykli, a także wielką miłośniczką zwierząt, co udowodniła dając dom dwóm psom z naszego schroniska. W naszej szkole dała się poznać jako osoba konsekwentna i zawsze skora do pomocy uczniom i rodzicom.

Psycholog szkolny – mgr Maja Czich