• 5BLwgnSRTp2Yi0KAgFneA.jpg
 • 9KC5M8MTLqBhzvQ3KPRSw.jpg
 • IMG_9887.JPG
 • 20181205_090125.jpg
 • EHa7vBDMQHedqs9Jj0SoRA.jpg
 • SAM_0034.JPG
 • 20180920_105526.jpg
 • Jgq41ZjT46Q8H1DIQWa7A.jpg
 • DSC03217.JPG
 • DSC_0525.jpg
 • IMG_20190305_131336.jpg
 • SAM_0015.JPG
 • 20190108_102457.jpg
 • SAM_0007.JPG
 • SAM_0030.JPG
 • SAM_0042.JPG
 • d6SzI6VPTRqsXltU94XK2A.jpg
 • DSCN1152.jpg
 • 20171123_184807.jpg
 • chemiczne (2).jpg

Nauczanie online

Darmowe lekcjie online z programowania w ramach projektu “Szkoła z Gigantami”.
 
Start zajęć online już 12 maja 2020 r.
Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski mogą wziąć udział w darmowych lekcjach online z programowania w ramach projektu “Szkoła z Gigantami”. Program połączony jest z akcją “Bezpieczny Internet Online”, nad którym patronat honorowy objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Cyfryzacji. 
“Szkoła z Gigantami” to cykl 5 zajęć online w formie webinaru, które szkoły mogą zaproponować swoim uczniom w ramach lekcji informatyki lub dodatkowych zajęć pozaszkolnych. Pierwsze 4 lekcje to praktyczne warsztaty z programowania w środowisku Scratch oraz App Inventor dla młodszej grupy wiekowej lub języka Python dla starszych uczniów.
Ostatnia, piąta lekcja połączona jest z akcją “Bezpieczny Internet Online”. Zajęcia poświęcone będą tematyce cyberzagrożeń i zasadom bezpiecznego korzystania z Internetu.
Warsztaty są całkowicie bezpłatne i będą prowadzone z podziałem na 2 grupy wiekowe, dla których program został specjalnie dopasowany. Warsztaty odbędą się w formie webinaru, a każde spotkanie trwa 2 godziny lekcyjne (1,5 h).
Program rozpoczyna się 12 maja i potrwa do 10 czerwca 2020 roku. Do udziału zapraszam wszystkie szkoły zainteresowane taką formą zajęć.

 
ZOBACZ - images/pdf/giganci.pdf 

Szanowni Państwo,

 

miło mi poinformować o inicjatywie naszych kolegów z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Belgii. Przedstawicielstwo w Belgii zaprasza do wspólnej akcji pt.: „Jedna gwiazda, jedno życzenie”, „One star one wish”, aby uhonorować wszystkich Europejczyków, którzy wspólnie działają na rzecz wyjścia z kryzysu wywołanego przez pandemię COVID-19 i dać wyraz solidarności UE.

 

Jak to działa?

Uczestnicy proszeni są o przesłanie gwiazdy, którą mogą narysować lub dostosować (na podstawie modelu podanego na stronie internetowej) i poświęcić ją jakiejś sprawie, ukochanej osobie lub komuś, komu chcą podziękować. Wszystkie gwiazdy utworzą europejską mozaikę, która następnie odtworzy flagę Unii Europejskiej.

 

Byłoby wspaniale, gdyby gwiazdy pochodziły ze wszystkich krajów UE. Dlatego uprzejmie prosimy Państwa o rozpowszechnianie informacji o tej akcji i przesłanie linku do strony internetowej wśród Państwa uczniów, dzieci i znajomych. Ze względów budżetowych strona dostępna jest tylko w języku francuskim, niemieckim i angielskim. Link do strony: https://sharingbox.com/1star1wish/index-en.html

 

Ze względu na ochronę danych osobowych, gwiazdki mogą być przesyłane tylko przez osoby dorosłe (które oczywiście mogą przesyłać gwiazdy swoich dzieci). Więcej informacji o tej inicjatywie oraz wskazówki jak przesłać gwiazdkę znajdują się na stronie: https://sharingbox.com/1star1wish/index-en.html

 

Zachęcam do wzięcia udziału w tej zabawie. Jednocześnie zachęcam Państwa do śledzenia naszej strony internetowej, na której oprócz informacji o UE i tym czym zajmuje się i co robi Przedstawicielstwo KE w Polsce, znajdą Państwo informacje, które mogą być przydatne w Państwa pracy oraz dla Państwa uczniów: https://ec.europa.eu/poland/home_pl

 
 
Szanowni Państwo,
 
w tym tygodniu proponujemy 12 warsztatów z fizyki i biologii (Kopernik w terenie), które można przeprowadzić z uczniami lub zaproponować im jako doświadczenie do wykonania w domu. Tytuł na wiosenne porządki ,,Którą wodę wybrać do prania:  z kranu, mineralną czy destylowaną?" - to treść laboratorium 7 

 

SZKOŁA Z TVP

TVP i MEN uruchamiają projekt „Szkoła z TVP”

Już od 30 marca od godziny 8:00 ruszają pierwsze lekcje z TVP. W ramach akcji, od poniedziałku do piątku, będą emitowane materiały dostosowane do podstawy programowej szkół podstawowych. To efekt podpisanego 27 marca porozumienia dotyczącego realizacji audycji oświatowych dla uczniów szkół podstawowych.

ZOBACZ PLAN LEKCJI - http://www.kuratorium.katowice.pl/wp-content/uploads/2020/03/lekcje-z-tvp-plan-lekcji.pdf

 

FREKWENCJA NA LEKCJACH DLA KLAS V - VIII

1. Uczeń ma obowiązek codziennie (od poniedziałku do piątku) od godziny 8.00 do godziny 20.00 odczytywać wszystkie wiadomości przesyłane za pomocą dziennika elektronicznego.
2. Za obecność na lekcji uznaje się przeczytanie wiadomości na dzienniku elektronicznym w dniu jej wysłania do godziny 20.00.
3. W razie jakichkolwiek problemów z odebraniem wiadomości uczeń lub rodzic ma obowiązek bezzwłocznie poinformować o tym fakcie wychowawcę lub nauczyciela przedmiotu.
4. Termin i formę sprawdzania pracy na lekcji ustala indywidualnie nauczyciel.
 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, Opiekunowie

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wprowadziło szczególne rozwiązania w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

W związku z koniecznością kształcenia na odległość (w chwili obecnej do 10 kwietnia) wprowadzamy w szkole od 12 marca działania, które mają wszystkim naszym Uczniom i Wam Szanowni Państwo pomóc znaleźć się w zmienionej rzeczywistości.

Jak wiecie, oprócz kontaktów poprzez dziennik elektroniczny, e maile, telefony czy portale społecznościowe stworzyliśmy na stronie Internetowej szkoły zakładkę nauczanie online, która dodatkowo ma być dla Państwa 

i Uczniów źródłem informacji.

Od 25 marca dostosowujemy tygodniowy zakres treści nauczania do zrealizowania w poszczególnych oddziałach klas. Wspólnie z nauczycielami dostosowaliśmy sposób monitorowania postępów uczniów oraz weryfikacji wiedzy 

i ich umiejętności. Informacje dotyczące postępów uczniów w nauce i uzyskiwanych ocen będziecie Państwo otrzymywać poprzez dziennik elektroniczny, telefon komórkowy lub pocztę e mail.

Wprowadzane zmiany mają za zadanie uwzględnienie zasad bezpiecznego korzystania przez uczniów z urządzeń elektronicznych, za pomocą których biorą udział w procesie zdalnego nauczania.

W ramach zdalnego nauczania nauczyciele będą przesyłać informacje dotyczące prowadzonych zajęć oraz prowadzić konsultacje dotyczące procesu edukacyjnego.

 

 Dyrekcja Szkoły

 

 

 

Drodzy Uczniowie!

Bardzo cieszy nas to, że tak aktywnie zaangażowaliście się w naukę zdalną. Prosimy jednak o to byście poskromili swój entuzjazm do godzin porannych i dopołudniowych, tak jak w szkole. Bardzo ważne jest to by zachować odpowiedni rytm dnia i uczyć się w czasie największej aktywności mózgu, a także by później należycie wypocząć. Warto stworzyć sobie harmonogram dnia i trzymać się go. Dzięki temu nie tylko łatwiej przyjdzie Wam nauka, ale też będziecie mniej zestresowani swoimi obowiązkami. Odkładanie rzeczy na później psuje humor na cały dzień. Warto wstać rano, zjeść solidne śniadanie, przewietrzyć pokój i około 10:00, gdy macie już wszystkie informacje od nauczycieli zasiąść do pracy. Pamiętajcie o przerwach i drugim śniadaniu. W nocy natomiast życzę Wam spokojnego i regenerującego snu.

 Pozdrawiam Was serdecznie!

Magdalena Michałek

psycholog

PS. Nie wysyłajcie odpowiedzi na zadania nauczycielom po północy, bo my także potrzebujemy wypoczynku ;)

 

Edukacja wczesnoszkolna

Język polski

Język angielski

Język niemiecki

Matematyka

Historia

WOS

Biologia

Chemia

Fizyka

Geografia

Plastyka

Technika

Informatyka

Muzyka

W-f

Religia

WDŻ

EDB

Psycholog

Pedagog

Biblioteka

Pogotowie świetlicowe  - GALERIA ŚWIETLICY