• 5BLwgnSRTp2Yi0KAgFneA.jpg
  • d6SzI6VPTRqsXltU94XK2A.jpg

Życie klasy 7A

POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO

I ruszyliśmy…Rok szkolny 2020/21 uważamy za otwarty. Rozpoczęcie roku szkolnego inne niż wszystkie będziemy pamiętać już zawsze. Przed nami 10 miesięcy ciężkiej pracy, przecież jesteśmy już w SIÓDMEJ klasie. Co nam przyniesie? Obyśmy wszyscy mogli w „normalnym trybie pokazać” swoje możliwości. Życzmy sobie samych sukcesów i spokojnych, zdrowych kolejnych miesięcy.

WYBIERAMY SPOŚRÓD SIEBIE

Już w pierwszych dniach zagłosowaliśmy i wybraliśmy Trójkę Klasową. I w tym roku postawiliśmy na dziewczyny. Kobiety górą! Przecież to większość klasy VIIa . Nasi chłopcy wiedzą, że dziewczyny świetnie sobie poradzą i mogą im spokojnie powierzyć władzę. W tym roku postawiliśmy na Anię, Kasię oraz Nikolę. Dziewczyny- życzymy samych słusznych działań i decyzji!

SPRZĄTAMY WOKÓŁ NAS

Pandemia spowodowała, iż wiele tradycyjnych działań musimy odłożyć na inny termin. Nie sprzątamy w tym roku wybranej ulicy w ramach Sprzątania Świata, jednak postanowiliśmy zadbać o teren boiska szkolnego. Dwa ogromne worki chwastów to niezły wynik. A przy okazji odkryliśmy swoje nowe pasje- Piotrek będzie trenerem pająków. Może jak je dobrze wyszkoli, to dziewczyny przestaną się ich tak bardzo bać? Mateusz –z radości, że może zamiatać- prawie odleciał. Igor zrobił fajne pamiątkowe zdjęcia, ale nikt już nie zobaczy-zdążył usunąć. No cóż…I tak było bardzo przyjemnie.

Wigilijka online. Można? Można!

Mimo pandemii staramy się zachować jak najwięcej z normalności…Tradycyjną Wigilię Klasową musieliśmy przenieść do świata wirtualnego. Podczas spotkania rozmawialiśmy o zwyczajach świątecznych w Polsce i na świecie. Poznaliśmy też sporo ciekawostek dotyczących nietypowych tradycji w różnych krajach świata. I najważniejsze: złożyliśmy sobie życzenia świąteczne. Obyśmy w przyszłym roku mogli na powrót spotkać się w naszej p2.

No i stało się kolejny raz

Na naukę zdalną przyszedł czas.

Od końca października tak w domach siedzimy

I o szybki powrót w mury szkoły się modlimy.

Choć niektórzy z nas chwalą zdalne nauczanie

To argumentów wcale wiele nie znajdują na nie.

Oby pandemia się szybko skończyła

I normalność w nasze życie wróciła.

Ostatnio nasza pani o zdjęcia z nauki zdalnej nas poprosiła

I wysłanie ich na nas wymusiła;)

A my przecież w siódmej klasie przebywamy

I na zdjęciach  skrzętnie  twarze ukrywamy…

Śmieszne zdjęcia jednak zrobiliśmy

I –do świętego spokoju-pani wysłaliśmy;)

Dzień Kobietek w 7a!
Z okazji Dnia Kobiet nasi Chłopcy przygotowali dla nas niespodziankę. Podczas lekcji wychowawczej zaprezentowali dziewczynom przygotowany filmik z życzeniami. Pomysł i wykonanie rewelacyjne. Dzięki Panowie! A poniższe zdjęcia, abyśmy nie zapomnieli, jak było w ubiegłym roku…Miejmy nadzieję, że szybko znowu nasza Pani będzie mogła znowu szaleć z aparatem;)

Brawo Kasia!

Ogłaszamy wszem i wobec, że Kasia zajęła II miejsce w konkursie literackim akcji Kocham Rudą Faunę. Temat pracy nie był łatwy, ale  dzielna dziewczyna dała radę i rewelacyjnie rozwinęła w pracy pisemnej słowa R. Carasa „Psy nie są całym światem, ale sprawiają, że nasze życie jest całe”.

Nasze pasje i zainteresowania nawet w trakcie pandemii

Okazuje się, że klasa 7a ma wiele ukrytych talentów i pasji, które rozwija podczas nauki zdalnej. Czy pamiętacie z lekcji wychowawczej i  rozpoznajecie w zdjęciach hobby Waszych Koleżanek i Kolegów z klasy?

Chętnie pomagam

Nasza klasa zawsze angażuje się w akcje mające na celu pomoc innym. Na apel Wychowawcy od razu jest odzew. Zbieramy plastikowe nakrętki, ale też przekazaliśmy sporo magnesów i życzeń dla Sandry –starszej koleżanki z sąsiadującej szkoły. Igor, Alex, Kasia –jesteście wielcy. Jest moc :)