Co słychać w 1A

Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki. Przygotowujemy zdrową sałatkę.

Zbieramy jesienne skarby

Prezenty od Pani Prezydent Miasta

15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki. Poznaliśmy historię małej Vashti, a nasi rodzice przygotowali nam ubrania w kropki. Spróbowaliśmy też stworzyć obrazki z kropek, a nasze prace stworzyły ciekawą wystawę.

Na zajęciach bardzo chętnie korzystamy z tablicy multimedialnej. Pomaga nam w rozwiązywaniu zadań( podkreśla,  zaznacza, przenosi, łaczy wybrane elementy) i łatwo poprawia nasze błędy

Pierwsza niespodzianka dla chłopców.  30 września dziewczynki przygotowały drobne prezenty dla chłopców.  Obdarowanym i obdarowującym było bardzo miło.

Poznajemy instrumenty perkusyjne. Na lekcjach muzyki nasze piosenki urozmaicamy podejmując próby gry na instrumentach.

28.10 był dniem kiedy każdy z nas miał okazję pochwalić się swoim talentem, hobby lub ulubionym zajęciem.  Okazało się,  że każdy z nas potrafi coś wyjątkowego,  a niektórzy mają już pierwsze nagrody. Lubimy sport, taniec, śpiew, prace plastyczne, budowanie z klocków i gry komputerowe.

Nasza klasa przygotowała krótkie przedstawienie z okazji Dnia Nauczyciela:

To link - https://drive.google.com/file/d/1e4rkybGoI4ZDfeUDZLLFqIkEwKzlHWW3/view?usp=sharing

pod którym można zobaczyć piosenkę przygotowaną przez Kółko Teatralne naszej klasy. Dzień postaci z bajek był okazją do przebrania się za różnych bohaterów naszych ulubionych bajek, W tym dniu zorganizowaliśmy wiele konkursów , zabaw i tańców.

Kółko Teatralne przygotowało szczególny materiał na Święta Bożego Narodzenia.

Link  - https://youtu.be/_unjuByVHcY

Nasza Klaudia w konkursie plastycznym Mój przyjaciel miś
zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 17 w Rudzie Śląskiej
zajęła 1 miejsce !!!! GRATULACJE!!!

2 lutego uczniowie naszej klasy zostali pasowani na czytelnika. Panie bibliotekarki przygotowały dla uczniów zagadki, krzyżówki i przyjęły uroczyste ślubowanie.  Dzieci otrzymały też prezent- oczywiście książkę.

W tym roku zima na całego.  Nasze boiska zakryte białym puchem okazały się wspaniałym placem do zimowych zabaw,  wyścigów i do budowania zamku ze śniegu.

Nasi rodzice przygotowali nam bardzo smaczną niespodziankę z okazji Tłustego Czwartku. Pączki były tak smaczne, że zniknęły w naszych buziach zanim p.Hania zdążyła zrobić zdjęcia.  To była słodka lekcja, podczas której poznaliśmy tradycję tego dnia.

Z okazji walentynek każdy w naszej klasie przygotował kilka kartek dla kolegów i koleżanek.  Pamiętaliśmy też o Pani Dyrektor, naszej Pani, pracownikach kuchni i paniach woźnych. Wszystkim było bardzo miło.  Serdecznie dziękujemy rodzicom za dodatkowe niespodzianki walentynkowe!
To był bardzo miły dzień!

17 lutego nasza klasa obchodziła Dzień Kota.  Chętne dzieci przyszły z maskotkami kotami, ubrane w bluzki z wizerunkami kotów,  w kocie uszka albo miały umalowane twarze.  Na lekcji odkodowaliśmy rysunek bohatera dnia- oczywiście KOTA.