• SAM_0007.JPG
 • DSCN1152.jpg
 • warsztaty chemiczne (3).jpg
 • d6SzI6VPTRqsXltU94XK2A.jpg
 • 20181205_090125.jpg
 • 20190108_102457.jpg
 • DSC_0525.jpg
 • DSC03217.JPG
 • chemiczne (2).jpg
 • 5BLwgnSRTp2Yi0KAgFneA.jpg
 • DSC03078.JPG
 • SAM_0015.JPG
 • EHa7vBDMQHedqs9Jj0SoRA.jpg
 • IMG_20190305_131336.jpg
 • SAM_0030.JPG
 • blaa.jpg
 • SAM_0004 (2).JPG
 • Jgq41ZjT46Q8H1DIQWa7A.jpg
 • 20180920_105526.jpg
 • SAM_0034.JPG

Co słychać w 1A

 Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki. Przygotowujemy zdrową sałatkę.

 

 

Zbieramy jesienne skarby 

 

 Prezenty od Pani Prezydent Miasta

                                                                                                                                            

15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki. Poznaliśmy historię małej Vashti, a nasi rodzice przygotowali nam ubrania w kropki. Spróbowaliśmy też stworzyć obrazki z kropek, a nasze prace stworzyły ciekawą wystawę.
 
 
 
 
Na zajęciach bardzo chętnie korzystamy z tablicy multimedialnej. Pomaga nam w rozwiązywaniu zadań( podkreśla,  zaznacza, przenosi, łaczy wybrane elementy) i łatwo poprawia nasze błędy
 
 
Pierwsza niespodzianka dla chłopców.  30 września dziewczynki przygotowały drobne prezenty dla chłopców.  Obdarowanym i obdarowującym było bardzo miło. 
 
 
 
 
Poznajemy instrumenty perkusyjne. Na lekcjach muzyki nasze piosenki urozmaicamy podejmując próby gry na instrumentach.
 
 
28.10 był dniem kiedy każdy z nas miał okazję pochwalić się swoim talentem, hobby lub ulubionym zajęciem.  Okazało się,  że każdy z nas potrafi coś wyjątkowego,  a niektórzy mają już pierwsze nagrody. Lubimy sport, taniec, śpiew, prace plastyczne, budowanie z klocków i gry komputerowe.
 
 
 
 

Nasza klasa przygotowała krótkie przedstawienie z okazji Dnia Nauczyciela:

 

 

 

To link - https://drive.google.com/file/d/1e4rkybGoI4ZDfeUDZLLFqIkEwKzlHWW3/view?usp=sharing 

pod którym można zobaczyć piosenkę przygotowaną przez Kółko Teatralne naszej klasy. Dzień postaci z bajek był okazją do przebrania się za różnych bohaterów naszych ulubionych bajek, W tym dniu zorganizowaliśmy wiele konkursów , zabaw i tańców.

 

 

 Kółko Teatralne przygotowało szczególny materiał na Święta Bożego Narodzenia.

Link  - https://youtu.be/_unjuByVHcY

 

Nasza Klaudia w konkursie plastycznym Mój przyjaciel miś
zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 17 w Rudzie Śląskiej
zajęła 1 miejsce !!!! GRATULACJE!!!

 

 

 

2 lutego uczniowie naszej klasy zostali pasowani na czytelnika. Panie bibliotekarki przygotowały dla uczniów zagadki, krzyżówki i przyjęły uroczyste ślubowanie.  Dzieci otrzymały też prezent- oczywiście książkę. 

 

 

W tym roku zima na całego.  Nasze boiska zakryte białym puchem okazały się wspaniałym placem do zimowych zabaw,  wyścigów i do budowania zamku ze śniegu. 

 

 

Nasi rodzice przygotowali nam bardzo smaczną niespodziankę z okazji Tłustego Czwartku. Pączki były tak smaczne, że zniknęły w naszych buziach zanim p.Hania zdążyła zrobić zdjęcia.  To była słodka lekcja, podczas której poznaliśmy tradycję tego dnia.
 

 

Z okazji walentynek każdy w naszej klasie przygotował kilka kartek dla kolegów i koleżanek.  Pamiętaliśmy też o Pani Dyrektor, naszej Pani, pracownikach kuchni i paniach woźnych. Wszystkim było bardzo miło.  Serdecznie dziękujemy rodzicom za dodatkowe niespodzianki walentynkowe! 
To był bardzo miły dzień!
 
 

 

17 lutego nasza klasa obchodziła Dzień Kota.  Chętne dzieci przyszły z maskotkami kotami, ubrane w bluzki z wizerunkami kotów,  w kocie uszka albo miały umalowane twarze.  Na lekcji odkodowaliśmy rysunek bohatera dnia- oczywiście KOTA.
 

 

 

Kolejne spotkanie w ramach akcji Kocham Rudą Faunę.  Cudowna Kaja - pies rasy Berneńczyk znowu umilił nam lekcję czytania . Pod opieką Pani Ewy Chromik zachęcał nas do czytania poleceń i rozwiązywania zadań. Za poprawne odczytanie polecenia uczniowie mogli wydać psu różne komendy i nakarmić czworonoga smakołykiem .

 

 

Dzień Kobiet

8 marca to święto wszystkich kobiet: tych dużych i tych małych! Chłopcy z naszej klasy w tym dniu złożyli życzenia dziewczynkom i wręczyli każdej drobny upominek.  
 
 
 
Nasza klasa wzięła udział w projekcie Czytam Sobie I klasa. 
Projekt wprowadził nas w świat książek,  pomógł nam dokonywać analizy i syntezy wybranych wyrazów,  zachęcił do czytania. Każdy uczeń otrzymał z projektu książeczkę,  którą wymienia się z kolegami. W naszej bibliotece są książeczki z tej serii i też je chętnie wypożyczamy.
 
 
 
Nauczanie zdalne nie przeszkadza nam w odkrywaniu ciekawych miejsc w Rudzie Śląskiej. Na jednej z lekcji, poznaliśmy legendę o "Czarnych aniołach" z kościoła św. Józefa . Chętni uczniowie odwiedzili te miejsce osobiście. Jeden z naszych uczniów przypomniał nam spacer pod pomnik Patrona naszej szkoły, gdzie zaprowadził rodziców. 
 
 
 
Chociaż teraz uczymy się w domu pod okiem rodziców, to sumiennie wywiązujemy się z wszystkich zadań. Malujemy, tworzymy instrumenty, liczymy, ćwiczymy czytanie i pisanie, przebywamy na świeżym powietrzu. Realizujemy tez dodatkowe zdania z projektu Uniwersytet dla Dzieci, gdzie poznajemy tajniki mierzenia, odczytywania czasu i uczymy się koncentracji przed rozwiązywaniem trudnych ćwiczeń.
 
 
 
 
 
W ramach lekcji w-f przebywamy na powietrzu i nie zapominamy o ruchu. 
 
 
 
Nasza klasa wyruszyła na poszukiwania wiosny. Zdjęcia wyszły wspaniale! Mimo różnej pogody za oknem już wiemy , że wiosna na pewno przyszła i rozgościła się  na dobre. Cudownie być na spacerze z rodzicami, rodzeństwem, albo przyjaciółmi. Dla niektórych spacer zakończył się bardzo smacznie:)
WITAJ WIOSNO!
 
 
 
 
Zbliżająca się majówka to również czas patriotycznych świąt: Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3-go Maja. Nasza klasa z tych okazji intensywnie pracowała nad wykonaniem różnych prac plastyczno-technicznych. Chętne dzieci uczestniczyły też w zajęciach online przygotowanych przez Panią Barbarę Bolik i wykonały Polskie Godło. Magda P. z naszej klasy zaśpiewała online Hymn Państwowy. Oto prace małych patriotów z 1A: