KALENDARIUM WYDARZEŃ

Wydarzenia od 1937r. do 2023r.

04.09 Czas skończyć wyjątkowo długie wakacje i rozpocząć nowy Rok Szkolny

08.09 Rada Samorządu Uczniowskiego zaczyna organizować swoje działania

– odbywa się pierwsze spotkanie przedstawicieli samorządów klasowych.

14.09 Spotkanie z rodzicami. W każdym roku szkolnym to właśnie

rodzice wspierają naszych nauczycieli w pracy z dziećmi i zawsze możemy liczyć na ich zaangażowanie w życie szkoły.

15.09. Tradycyjnie obchodzimy Dzień Kropki. I znowu szkolne korytarze stały się weselsze i bardziej pstrokate.

19.09 Klasa siódma już myśli p przyszłości i karierze naukowej,

więc odwiedza wydział Nauk Ścisłych i technicznych Uniwersytetu Śląskiego, by wziąć udział w pokazach fizycznych i chemicznych.

28.09 Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.

29.09 Uczniowie obejrzeli niesamowity spektakl na lodzie „Przygody Sindbada Żeglarza”– niesamowite połączenie teatru i tańca na lodzie.

10.10 Klasa 4b wybrała się do Pałacu Młodzieży w Katowicach na warsztaty "Spotkanie z przyrodą".

17.10 Jak piękna i burzliwa jest historia Śląska przekonali się dziś uczniowie klas 5 podczas wizyty w Muzeum Śląskim. Spacer po Katowicach pozwolił im również zobaczy najbardziej charakterystyczne miejsca jak Spodek, czy Skrzydła.

21.10 Za nami emocjonujący wieczór filmowy. W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego Panie Pedagog i Psycholog zaprosiły uczniów na niezwykłe seanse. Młodsi uczniowie obejrzeli animację "W głowie się nie mieści", a na starszych czekał film "Chłopiec z burzy".

31.10 Pamiętamy o ludziach, którzy już odeszli i staramy się ich godnie upamiętnić. Szczególnie ważną dla nas postacią jest nasz patron, Wincenty Janas. Dziś członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klas pierwszych złożyli symboliczne kwiaty na jego pomniku.

13.11 Przedstawicielki klasy 3b zaniosły dary zebrane dla schroniska. Mogły odwiedzi kociarnię i pobawić się z kotkami Otrzymaliśmy podziękowanie zarówno dla klasy jak i szkoły. Oczywiście potrzeby placówki są ogromne i liczymy w tym względzie na dalszą współpracę i zaangażowanie.

23.11 Za nami spotkanie z kandydatami na uczniów klas pierwszych i ich rodzicami. W czasie, gdy dorośli zwiedzali szkołę i poznawali wyposażenie sal, ich pociechy brały udział w przygotowanych dla nich zajęciach. Była matematyka na wesoło, zajęcia artystyczne oraz wyścigi robotów.

24.11 ORZEŁ ORTOGRAFICZNY zawitał do szkoły. Dziś po raz pierwszy odbył się ogólnopolski konkurs przeznaczony dla uczniów klas II - VIII. Konkurs był testem jednokrotnego wyboru składającym się z 21 pytań. Do rozwiązywania ortograficznych potyczek przystąpiło 19 odważnych uczniów w różnych kategoriach wiekowych. Rozwiązane karty zostały przesłane do organizatora konkursu i teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki.

04.12 Grupa teatralna przygotowała przedstawienie "O skarbnikowych czarach", a po spektaklu tajniki pracy na kopalni przybliżał najprawdziwszy górnik, specjalnie zaproszony do szkoły. Uczniowie mieli też okazję spróbować pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem i posłucha legend o Skarbniku.

14.12 Grudniowe wieczory tworzą niezwykły klimat... Zmrok zapada wcześnie i cały świat otula się ciepłym blaskiem latarni i migoczących światełek. Właśnie w takim czasie uczennice klas 5a i 6a zabrały nas na spotkanie z romantyczną poezją Adama Mickiewicza. Przeniosły nas w świat ludowych wierzeń, miłości, zdrady, kary i fantastycznych stworzeń.

19.12 Samorząd Uczniowski zorganizował dziś przedświąteczne zdobienie pierniczków.

21.12 Samorząd Szkolny podobnie jak w ubiegłym roku zorganizował Zimowe Karaoke i po korytarzach rozniosły się nuty najbardziej znanych świątecznych przebojów.

11.01 Reprezentacja chłopców wzięła udział w zawodach koszykówki.

16.01 Warsztaty w katowickim Pałacu Młodzieży. Tym razem na spotkanie z wiedzą wyruszyli uczniowie klasy 7a. Nauczyli się programować

kasy samoobsługowe oraz dowiedzieli się jak wyznaczać gęstość substancji.

26.01 Samorząd Uczniowski konkurs wiedzy o Wincentym Janasie. Przedstawiciele klas wspaniale się zaprezentowali, a poziom był niesamowicie wyrównany.

28.01 Klasa 7a postanowiła spędzić noc w szkole. Czekało ich wiele atrakcji. Były szalone tańce przy muzyce, gry planszowe i oczywiście pizza. Po pysznej kolacji odbył się wieczór filmowy.

13.02 Międzyszkolny Klub Europejski po raz kolejny zorganizował spotkanie z wolontariuszami unijnymi. Tym razem uczniowie spotkali się wirtualnie z Mafaldą z Portugalii oraz Carlą z Francji. Jak zwykle po spotkaniu wyszli bogatsi w wiedzę i nowe doświadczenie

21.02 Uczniowie klas 6 i 4b znaleźli się w zupełnie innej bajce A wszystko za sprawą niezwykłego świata Pana Kleksa. Była projekcja najnowszej odsłony przygód profesora Ambrożego oraz wizyta w Muzeum Bajki Pana Kleksa.

23.02 Światowy Dzień Walki z Depresją. U nas w szkole Antydepresyjny wieczór filmowy. Panie pedagog i psycholog przygotowały dwa filmy dla dwóch grup wiekowych. Grupa młodsza obejrzała bajkę "Odlot", natomiast grupa starsza film " Cudowny chłopiec".