23.04 - piątek

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich jest obchodzony 23 kwietnia.

Obraz Evgeni Tcherkasski z Pixabay

Z tej okazji zapraszamy Was do poznania kilku wspaniałych książek. Pierwsza propozycja to książka, dzięki której rodzice mogą się powygłupiać razem ze swoimi dziećmi. Zapraszamy do wspólnego obejrzenia filmu, jak Maciej Stuhr czyta ją dzieciom. Jest to "Książka bez obrazków"

Na naszych szkolnych półkach znajdują się kolejne propozycje. Jeśli się Wam spodobają to koniecznie przyjdźcie je wypożyczyć. Zacznijmy od „Wielkiej ucieczki dziadka”, który niestety zaczął mieć kłopoty z pamięcią. Z tego powodu Dziadek musiał zamieszkać w domu spokojnej starości „Zmierzch Życia”. Czuł się w nim, jak w obozie jenieckim i postanowił stamtąd uciec. W swój plan wtajemniczył tylko swojego ukochanego wnuka. Co z tego wynikło, posłuchajcie?!

Była książka o Dziadku, to teraz musi być koniecznie o Babci. Babcia Rabuś” została przetłumaczona na 27 języków, a na liście bestsellerów zajmowała pierwsze miejsce dłużej niż jeden z tomów cyklu o Harrym Potterze. Początkowo znudzony graniem w Scrabble i degustowaniem zupy kapuścianej chłopiec przestaje się nudzić, gdy okazuje się, że w metalowej puszce na półce znajduje się skarb

W swoich zbiorach szkolna biblioteka posiada także opowiadania dla dzieci napisane na podstawie reportaży Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych XX wieku przemierzył Afrykę na rowerze. Przygody w niej opisane zdarzyły się naprawdę. Podróżnik Kazimierz Nowak w latach 1931-1936 jako pierwszy człowiek na świecie przebył samotnie kontynent afrykański z północy na południe i z powrotem (40 tys. km pieszo, rowerem, konno oraz czółnem). Pamięć o tym wyczynie przywrócił Łukasz Wierzbicki książką „Afryka Kazika”

A na koniec prawdziwa perełka. Przygody sympatycznego i wesołego Detektywa Pozytywki, który używa tylko jednej broni: kaktusa. Przy tym doskonale potrafi również władać intelektem. Poznajcie jego wspaniałe przygody, tajemnice i niezwykłe pomysły

Zapraszamy do miłego spędzenia czasu.