• 5BLwgnSRTp2Yi0KAgFneA.jpg
  • d6SzI6VPTRqsXltU94XK2A.jpg

Co słychać w 1A

Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki. Przygotowujemy zdrową sałatkę.

Zbieramy jesienne skarby

Prezenty od Pani Prezydent Miasta

15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki. Poznaliśmy historię małej Vashti, a nasi rodzice przygotowali nam ubrania w kropki. Spróbowaliśmy też stworzyć obrazki z kropek, a nasze prace stworzyły ciekawą wystawę.

Na zajęciach bardzo chętnie korzystamy z tablicy multimedialnej. Pomaga nam w rozwiązywaniu zadań( podkreśla,  zaznacza, przenosi, łaczy wybrane elementy) i łatwo poprawia nasze błędy

Pierwsza niespodzianka dla chłopców.  30 września dziewczynki przygotowały drobne prezenty dla chłopców.  Obdarowanym i obdarowującym było bardzo miło.

Poznajemy instrumenty perkusyjne. Na lekcjach muzyki nasze piosenki urozmaicamy podejmując próby gry na instrumentach.

28.10 był dniem kiedy każdy z nas miał okazję pochwalić się swoim talentem, hobby lub ulubionym zajęciem.  Okazało się,  że każdy z nas potrafi coś wyjątkowego,  a niektórzy mają już pierwsze nagrody. Lubimy sport, taniec, śpiew, prace plastyczne, budowanie z klocków i gry komputerowe.

Nasza klasa przygotowała krótkie przedstawienie z okazji Dnia Nauczyciela:

To link - https://drive.google.com/file/d/1e4rkybGoI4ZDfeUDZLLFqIkEwKzlHWW3/view?usp=sharing

pod którym można zobaczyć piosenkę przygotowaną przez Kółko Teatralne naszej klasy. Dzień postaci z bajek był okazją do przebrania się za różnych bohaterów naszych ulubionych bajek, W tym dniu zorganizowaliśmy wiele konkursów , zabaw i tańców.

Kółko Teatralne przygotowało szczególny materiał na Święta Bożego Narodzenia.

Link  - https://youtu.be/_unjuByVHcY

Nasza Klaudia w konkursie plastycznym Mój przyjaciel miś
zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 17 w Rudzie Śląskiej
zajęła 1 miejsce !!!! GRATULACJE!!!

2 lutego uczniowie naszej klasy zostali pasowani na czytelnika. Panie bibliotekarki przygotowały dla uczniów zagadki, krzyżówki i przyjęły uroczyste ślubowanie.  Dzieci otrzymały też prezent- oczywiście książkę.

W tym roku zima na całego.  Nasze boiska zakryte białym puchem okazały się wspaniałym placem do zimowych zabaw,  wyścigów i do budowania zamku ze śniegu.

Nasi rodzice przygotowali nam bardzo smaczną niespodziankę z okazji Tłustego Czwartku. Pączki były tak smaczne, że zniknęły w naszych buziach zanim p.Hania zdążyła zrobić zdjęcia.  To była słodka lekcja, podczas której poznaliśmy tradycję tego dnia.

Z okazji walentynek każdy w naszej klasie przygotował kilka kartek dla kolegów i koleżanek.  Pamiętaliśmy też o Pani Dyrektor, naszej Pani, pracownikach kuchni i paniach woźnych. Wszystkim było bardzo miło.  Serdecznie dziękujemy rodzicom za dodatkowe niespodzianki walentynkowe!
To był bardzo miły dzień!

17 lutego nasza klasa obchodziła Dzień Kota.  Chętne dzieci przyszły z maskotkami kotami, ubrane w bluzki z wizerunkami kotów,  w kocie uszka albo miały umalowane twarze.  Na lekcji odkodowaliśmy rysunek bohatera dnia- oczywiście KOTA.

Kolejne spotkanie w ramach akcji Kocham Rudą Faunę.  Cudowna Kaja - pies rasy Berneńczyk znowu umilił nam lekcję czytania . Pod opieką Pani Ewy Chromik zachęcał nas do czytania poleceń i rozwiązywania zadań. Za poprawne odczytanie polecenia uczniowie mogli wydać psu różne komendy i nakarmić czworonoga smakołykiem .

Dzień Kobiet

8 marca to święto wszystkich kobiet: tych dużych i tych małych! Chłopcy z naszej klasy w tym dniu złożyli życzenia dziewczynkom i wręczyli każdej drobny upominek.

Nasza klasa wzięła udział w projekcie Czytam Sobie I klasa.
Projekt wprowadził nas w świat książek,  pomógł nam dokonywać analizy i syntezy wybranych wyrazów,  zachęcił do czytania. Każdy uczeń otrzymał z projektu książeczkę,  którą wymienia się z kolegami. W naszej bibliotece są książeczki z tej serii i też je chętnie wypożyczamy.

Nauczanie zdalne nie przeszkadza nam w odkrywaniu ciekawych miejsc w Rudzie Śląskiej. Na jednej z lekcji, poznaliśmy legendę o "Czarnych aniołach" z kościoła św. Józefa . Chętni uczniowie odwiedzili te miejsce osobiście. Jeden z naszych uczniów przypomniał nam spacer pod pomnik Patrona naszej szkoły, gdzie zaprowadził rodziców.

Chociaż teraz uczymy się w domu pod okiem rodziców, to sumiennie wywiązujemy się z wszystkich zadań. Malujemy, tworzymy instrumenty, liczymy, ćwiczymy czytanie i pisanie, przebywamy na świeżym powietrzu. Realizujemy tez dodatkowe zdania z projektu Uniwersytet dla Dzieci, gdzie poznajemy tajniki mierzenia, odczytywania czasu i uczymy się koncentracji przed rozwiązywaniem trudnych ćwiczeń.

W ramach lekcji w-f przebywamy na powietrzu i nie zapominamy o ruchu.

Nasza klasa wyruszyła na poszukiwania wiosny. Zdjęcia wyszły wspaniale! Mimo różnej pogody za oknem już wiemy , że wiosna na pewno przyszła i rozgościła się  na dobre. Cudownie być na spacerze z rodzicami, rodzeństwem, albo przyjaciółmi. Dla niektórych spacer zakończył się bardzo smacznie:)
WITAJ WIOSNO!

Zbliżająca się majówka to również czas patriotycznych świąt: Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3-go Maja. Nasza klasa z tych okazji intensywnie pracowała nad wykonaniem różnych prac plastyczno-technicznych. Chętne dzieci uczestniczyły też w zajęciach online przygotowanych przez Panią Barbarę Bolik i wykonały Polskie Godło. Magda P. z naszej klasy zaśpiewała online Hymn Państwowy. Oto prace małych patriotów z 1A: