• DSC_0525.jpg
 • 5BLwgnSRTp2Yi0KAgFneA.jpg
 • SAM_0004 (2).JPG
 • EHa7vBDMQHedqs9Jj0SoRA.jpg
 • SAM_0030.JPG
 • IMG_20190305_131336.jpg
 • 20180920_105526.jpg
 • SAM_0042.JPG
 • Jgq41ZjT46Q8H1DIQWa7A.jpg
 • IMG_9887.JPG
 • DSCN1152.jpg
 • blaa.jpg
 • d6SzI6VPTRqsXltU94XK2A.jpg
 • 20171123_184807.jpg
 • 20181205_090125.jpg
 • chemiczne (2).jpg
 • poli.jpg
 • DSC03217.JPG
 • SAM_0015.JPG
 • SAM_0034.JPG

Z życia klasy 3b

Wycieczka na wystawę Przytul Polskę z dnia 26 września 2019r.

Wystawa „Przytul Polskę” to edukacja patriotyczna najmłodszych uczniów naszej szkoły. Jej celem było przybliżenie kultury, tradycji i symboli narodowych. Wystawa podzielona była na kilka tematycznych kącików między innymi:

-kącik kibica- gdzie można było się przebrać w stroje piłkarskie;

-kącik kuchni polskiej- rozmowy o smakach, tradycjach kulinarnych;

-„kto Ty jesteś?”- ilustracje, dzięki którym można było odkryć, jak wiele twarzy ma patriotyzm;

-„Co w Polsce lubicie?”- tu każdy mógł napisać swoją odpowiedź. Przeczytaliśmy też fragment wstępu do Konstytucji, porozmawialiśmy jakie zasady zdaniem dzieci powinny obowiązywać w Polsce;

-Galeria Sztuki- poznaliśmy dzieła wybitnych artystów. Posłuchaliśmy między innymi: „Poloneza As-dur Chopina”;

Przytulaliśmy się do poduch w kształcie Polski, a na koniec zwiedzania dotarliśmy do przestrzeni polskiej przyrodypodzieliliśmy się opowieściami o ulubionych leśnych zakątkach Polski.

 

 Dzień lekkiego tornistra

W ramach działań profilaktycznych wad postawy w dniu 1 października zorganizowano "Dzień lekkiego tornistra". Przeprowadzono we wszystkich klasach I-III pomiar masy tornistrów uczniów. W tym dniu zaplanowano takie zajęcia, które umożliwiły uczniom przyniesienie do szkoły tylko niezbędnych podręczników, zeszytów i przyborów szkolnych tak aby masa tornistrów była jak najmniejsza. Podczas apelu zwrócono uczniom uwagę na pakowanie do plecaków szkolnych wyłącznie niezbędnych rzeczy. Omówiono jakie cechy powinien mieć odpowiedni plecak. Zwrócono szczególną uwagę na profilaktykę wad postawy jak również na wpływ masy noszonego tornistra na wady postawy.

Jednodniowa wycieczka do Żarek z dnia 15 października

Byliśmy w Starym Młynie w Żarkach, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością.  Czekało tu na nas mnóstwo zabawy i nauki.

Żarki to niewielkie miasto położone na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej. Już od średniowiecza rozwijało się tu rzemiosło i handel, a także młynarstwo.

 W Muzeum Dawnych Rzemiosł przedstawiono nam miasto Żarki, pokazując pracę ludzi, którzy dawniej tworzyli to miasto. Interaktywne elementy ekspozycji w muzeum umożliwiły naszym uczniom czynnie uczestniczyć w poznawaniu tajników rzemiosł. Dowiedzieliśmy się jak kiedyś wyglądał handel zbożem, jak kiedyś przygotowywano mąkę do pieczenia chleba, jak kilkaset lat temu toczyło się życie w miasteczku, jak pracował szewc. Zobaczyliśmy, jak wygląda beczka od środka, przesiewaliśmy mąkę i mieliliśmy zboże na chleb. Nie udało nam się odnaleźć bajkowych właścicieli stumilowych butów ani nie złapaliśmy myszki mieszkającej w młynie. Mimo to, zabawa w młynarzy się udała ponieważ w tym muzeum dzieciom wszystkiego wolno dotykać. Na koniec zwiedzania muzeum rozwiązaliśmy testy sprawdzające naszą wiedzę o młynie na interaktywnych ekranach.

Następnie wyruszyliśmy na zwiedzanie okolicy samochodami terenowymi z 1969 roku. Polnymi drogami pojechaliśmy na punkt widokowy, skąd mogliśmy podziwiać piękny jurajski krajobraz. Przejażdżka takim autem po bezdrożach dostarczyła nam niezapomnianych emocji. Gazikami podjechaliśmy do manufaktury Hokus Pokus. Tam dzieci miały możliwość zobaczenia, jak powstają cukierki oraz lizaki, mogły również przygotować własny słodki upominek. Na miejscu można zakupić ręcznie robione lizaki oraz cukierki. Następnym przystankiem była kreatywna pracownia "EtnoJura". Tam z sianka stworzyliśmy własne zabawki, które mogliśmy zabrać ze sobą do domu.

 

31 października 2019 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w filmowym HALLOWEEN.

Uczniowie tego wieczoru obejrzeli trzy filmy animowane, będące hitami kinowymi: "Casper" przyjazny duszek, "Coco" oraz "Hotel Transylwania". Dodatkową atrakcją był konkurs z nagrodami  na najlepszy hallowenowy kostium. W świetle lampionów z dyni i reszty dekoracji przebrani uczniowie wzbudzali dreszczyk emocji.

Warsztaty w Castoramie

W dniu 5 listopada 2019 r. uczestniczyliśmy w warsztatach o drewnie. Podczas zajęć poświęconych tematyce drewna dowiedzieliśmy się jak wygląda proces przetwarzania drewna od momentu posadzenia drzewa aż do sprzedaży drewnianej deski w sklepie. W ramach zajęć uczniowie samodzielnie złożyli drewniane pudełko na skarby.

 

W dniu 12 listopada w naszej szkole obchodziliśmy dzień pod tytułem: "Śniadanie daje moc". Jest to ogólnopolski projekt edukacyjny, którego głównym zadaniem jest zwiększanie świadomości uczniów na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie. Dzieci z klas  I-III na lekcjach dowiadywały się o konieczności racjonalnego odżywiania się, poznawały 12 zasad zdrowego żywienia, przypominały sobie Piramidę Zdrowego Żywienia oraz rolę warzyw i witamin w codziennym jadłospisie. Podsumowaniem programu było zorganizowanie w szkole Dnia Zdrowego Śniadania.