• 20220111_184605.jpg

Co słychać w 1b

Uroczyście i z uśmiechem na ustach rozpoczęliśmy swoją przygodę ze szkołą.

9 września odbyło się spotkanie z Panem Policjantem. Omówiliśmy bezpieczne przechodzenie przez przejście dla pieszych oraz rozmawialiśmy o konieczności noszenia odblasków.

We wrześniu nie brakowało rozrywek.
30 września z wielką radością obchodzono Dzień Chłopaka. Dziewczynki złożyły chłopcom najserdeczniejsze życzenia i wręczyły piękne upominki

W dniu 1 października 2021 odbyło się pasowanie na ucznia. Całą klasą złożyliśmy ślubowanie. Pasowanie to bardzo ważne wydarzenie w życiu pierwszoklasisty.

W murach naszej szkoły pojawiło się Planetarium Mobilne. Mieliśmy możliwość przenieść się w kosmos nie opuszczając Ziemi. Ten fascynujący pokaz dostarczył nam niesamowitych przeżyć.

Na zajęciach kodowania i programowania eksperymentujemy, rozwijamy kreatywność i pomysłowość. Cierpliwie dążymy do celu współpracując w grupach. A co najważniejsze – świetnie się bawimy.

Założyliśmy klasowy ogródek, już wiemy że sianie i sadzenie roślin to ogromna przyjemność. Czujemy się prawdziwymi Przyjaciółmi ZIEMI.

Słoneczna jesień to idealny moment na spacery i klasową sesję zdjęciową. Tworzenie bukietów z liści to świetna zabawa.

11 listopada to ważny dzień dla wszystkich Polaków, przypomina kiedy nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość. Z tej okazji wykonaliśmy flagi Polski z kulek bibuły.

Aktywnie bierzemy udział w innowacji pedagogicznej "Poeci dla dzieci". Wykonaliśmy wiersz Jana Brzechwy "Pan Pomidor".

4 grudnia obchodzony jest Dzień Górnika inaczej zwany Barbórką. Wiemy, że praca górnika jest bardzo ciężka, wyczerpująca i odpowiedzialna. Z tej okazji przemaszerowaliśmy w pobliżu naszej szkoły głośno grając na instrumentach perkusyjnych. To był dla nas wyjątkowy poranek.

Grudzień to wyjątkowy czas. Mikołajki, choinka, kolędy, gwiazdka i prezenty – któż na to nie czeka? Boże Narodzenie to magiczny czas szczególnie dla dzieci.

Bal karnawałowy w szkole to bardzo ważne wydarzenie. Już od początku stycznia każdy z nas zastanawiał się jakie przebranie wybierze dla siebie. W tym dniu nasza klasa zamieniła się w magiczną krainę pełną postaci z bajek i filmów. Zatańczyliśmy znane utwory dla dzieci, tańce integracyjne i inne układy taneczne. Wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. To była świetna zabawa.