• d6SzI6VPTRqsXltU94XK2A.jpg
  • 124tuj.gif

Co słychać w 2a

Dziś obchodziliśmy Dzień Kropki.
Z tej okazji rozwiązywaliśmy tematyczne zadania, braliśmy udział w zabawach, tworzyliśmy własne kropki.
Zobaczcie sami, jak świetnie się bawiliśmy :)

17 września nasza klasa miała okazję spotkać się z panami policjantami, którzy opowiadali nam o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pieszym. Mogliśmy zasiąść w kabinie radiowozu policyjnego, a także sprawdzić miejsce gdzie siadają osoby podejrzane.  To drugie miejsce w samochodzie naszych gości wzbudziło wiele emocji:)

30 września to Dzień Chłopaka.  Dziewczynki wręczyły swoim kolegom drobne upominki, o które zadbali nasi rodzice. Każdy uczeń rysował portret swojego ulubionego kolegi w klasie.

8 października odbyła się nasza pierwsza wycieczka. Pojechaliśmy do Sztolni Luiza w Zabrzu razem z kolegami z 2b i 2c. Zwiedziliśmy Park Techniki Wojskowej, w którym mieliśmy okazję zasiąść za kierownicą wojskowego samochodu oraz widzieliśmy przejeżdżający czołg.
Później oglądaliśmy bardzo ciekawe urządzenia wytwarzające energię,  odczytywaliśmy i nadawaliśmy  wyrazy alfabetem morsa. Oglądaliśmy największą w Europie kamerę obscura. Biegaliśmy w kamiennym labiryncie. Było bardzo ciekawie i wesoło.

1 października klasy drugie uroczyście wprowadziły kolegów i koleżanki klas pierwszych w grono uczniów Szkoły Podstawowej nr 28 . Pasowanie na ucznia było okazją do wspólnych występów uczniów klas drugich , a pierwszaki po raz pierwszy wspaniale zaprezentowały się na scenie.

12 października chętni uczniowie klas drugich wzięli udział w ogolnopolskim konkursie " Orzeł matematyczny" . Uczniowie mieli do rozwiązania 21 zadan o różnej punktacji. W tym konkursie nie tylko liczenie było wyzwaniem , ale odczytywanie godzin zegarowych, dni tygodnia , rozwiązywanie zadań z treścią.
Czekamy do stycznia na wyniki konkursu.

W naszej szkole 13 października mieliśmy okazję oglądać gwiazdy w przenośnym planetarium. Oglądaliśmy filmy o stacjach w kosmosie, zobaczyliśmy kilka gwiazdozbiorów i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o biegunach północnym i południowym.  Nasza uczennica  Magda Piontek zdobyła 3 miejsce w konkursie plastycznym " Jak wyobrażam sobie życie na innej planecie? ", który był zorganizowany przy okazji przyjazdu Planetarium do szkoły.

Jesień to wspaniała pora roku.  Nasze prace plastyczne często nawiązują do tematyki por roku i wykorzystujemy w nich materiał przyrodniczy : kasztany, liście,  warzywa:)

Lekcje w-f to okazja do rozwijania nie tylko sprawności,  ale także naszych umiejętności pisania . Bardzo polubiliśmy biegane dyktando.

W Dniu 12.10.21r. Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się konkurs dla uczniów klas drugich " Orzeł matematyczny" .

W naszej szkole znalazło się 5 laureatów tego ogólnopolskiego konkursu: Marcel Trutwin 2b 16 miejsce w kraju, Igor Makieła 2a - 17 miejsce, Wojtek Kanasz 2c - 18 miejsce , Karolina Wątroba 2c- 19 miejsce , Szymon Łażewski 2b- 20 miejsce i Franciszek Muskietorz 2b- 21 miejsce w kraju.
GRATULACJE!!!

Jesień to wspaniała okazja, żeby nacieszyć się ostatnimi promieniami słońca w naszym ogrodzie szkolnym.

27.10 nasza klasa wzięła udział w Code Week. Programowaliśmy grając w ScootieGo. Mogliśmy w tym dniu korzystać z tabletów, komórek,  które odczytywały stworzone programy.

Z okazji Dnia Wszystkich Świętych nasza klasa zapaliła znicze i uporządkowała pomnik patrona naszej szkoły Wincentego Janasa.

W tym roku ten wyjątkowy Dzień Postaci z Bajek spędziliśmy rozwiązując zagadki grając w grę przygotowaną przez Panią Renatę Szmajntę z biblioteki szkolnej.

W to ważne święto koledzy ze starszych klas przygotowali audycję,  która wysłuchaliśmy przez szkolny radiowęzeł.  Wszystkie klasy ,chociaż osobno, jednak razem o godz. 11.11 odśpiewały Hymn Państwowy . To podniosłe wydarzenie zakończyliśmy wspólnym zdjęciem przy plakacie Józefa Piłsudskiego.

Nasza klasa w I półroczu realizowała projekt  Mali inżynierowie- Uniwersytet Dzieci . Sprawdzaliśmy z jakich materiałów budować dom, jak powstają mosty, dlaczego lata samolot i wiele innych. Sprawdzaliśmy też nasze umiejętności pracy w grupie.

W tym roku byliśmy baaardzo grzeczni, bo odwiedził nas znowu Mikołaj i dostaliśmy drobne upominki. Ubrani w mikołajowe czapki zostaliśmy pomocnikami Mikołaja, odkodowaliśmy tez jego zdjęcie.

To cudowny dzień. Zapach pieczonych pierników unosił się w całej szkole. Pan kucharz nadzorował nasze wałkowanie ciasta, odbijanie foremek i rozkładanie pierników na blaszkach. Rodzice otrzymają od nas wspaniały upominek na święta, wykonany przez nas własnoręcznie.  O tym, że święta już blisko możecie przekonać się sami: