Co robimy w świetlicy

Wystartowaliśmy!

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.
Mamy nadzieję, że przyniesie on wiele radości, nowych doświadczeń.
No... to lecimy!

Wrzesień w naszej świetlicy był bardzo aktywny. Nasi uczniowie przystąpili do dwóch projektów, które wspólnie będziemy realizować w bieżącym roku szkolnym. Pierwszym z nich jest akcja "Ty też możesz uratować świat", która pogłębia świadomość ekologiczną najmłodszych. Drugi projekt – "Świetliczaki na tropie...przysłów"– oswaja uczniów z rodzimą frazeologią.

Ponadto aktywnie obchodziliśmy Dzień Kropki, Dzień Głośnego Czytania, a uczniowie wykonali wiele znakomitych prac plastycznych związanych z jesienią, które obecnie zdobią nasze sale.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

W październiku i listopadzie życie świetlicy nabrało tempa. Oprócz stałych projektów Świetliczanki realizują się w licznych plastycznych wyzwaniach. Najpierw zajęły się przystrojeniem sal, aż zrobiło się w nich całkiem jesiennie.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek uczniowie narysowali swoich ulubionych bajkowych bohaterów.

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania był idealną okazją do zapoznania się z piramidą zdrowego odżywiania, a efektem są przepięknie skomponowane przez uczniów "posiłki".

Grudzień na świetlicy rozpoczął się bardzo pracowicie. Świetliczanki stworzyły mnóstwo pięknych ozdób i kartek na Kiermasz Świąteczny, który odbył się naszej szkole. Następnie zajęły się przyozdabianiem naszych sal - łańcuchy, zawieszki, wycinanki, witraże - żeby było w nich miło i przytulnie - czuć świąteczny klimat! :)

Korzystając z okazji Świetliczanki życzą wszystkim wesołych, spokojnych i rodzinnych Świąt. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Witajcie po przerwie! Razem z początkiem drugiego semestru na świetlicy zawitał nowy cykl - "Poniedziałek ze sztuką". W czasie tych zajęć Świetliczaki poznają biografię artysty, a następnie próbują odtworzyć jedno z jego dzieł. Ponieważ mamy już za sobą dwa poniedziałki, najpierw na naszej świetlicy mieliśmy wernisaż reprodukcji "Stańczyka" Jana Matejki, a w tym tygodniu uczniowie stworzyli przepiękną galerię własnych interpretacji "Damy z gronostajem".