• SAM_0030.JPG
 • SAM_0034.JPG
 • 9KC5M8MTLqBhzvQ3KPRSw.jpg
 • 20171123_184807.jpg
 • DSC03217.JPG
 • blaa.jpg
 • DSC03078.JPG
 • IMG_9887.JPG
 • 5BLwgnSRTp2Yi0KAgFneA.jpg
 • DSC_0525.jpg
 • SAM_0015.JPG
 • 20181205_090125.jpg
 • poli.jpg
 • Jgq41ZjT46Q8H1DIQWa7A.jpg
 • chemiczne (2).jpg
 • IMG_20190305_131336.jpg
 • EHa7vBDMQHedqs9Jj0SoRA.jpg
 • 20190108_102457.jpg
 • warsztaty chemiczne (3).jpg
 • d6SzI6VPTRqsXltU94XK2A.jpg

Psycholog i pedagog

#StyleEntry, because it's cool to give

Godziny pracy pedagoga i psychologa

Dwójka kocha kino

Teatr profilaktyczny

Dla rodziców

Nasze programy

Jak zachęcić młodzież do odpowiedniego spędzania czasu wolnego?

 

Pedagog szkolny – mgr Urszula Piwowarska

Pani Urszula jest pedagogiem o specjalizacji resocjalizacyjnej. Przez kilka lat pracowała z trudną młodzieżą w Placówce Interwencyjnej. 8 lat temu dołączyła do Grona Pedagogicznego Gimnazjum nr 2. Pani pedagog świadczy pomoc uczniom w różnych sytuacjach: pomaga uczniom uzdolnionym w rozwijaniu ich talentów, prowadzi zajęcia o charakterze terapeutycznym dla uczniów w trudnej sytuacji życiowej, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla uczniów z dysleksją i dysgrafią, współprowadzi Kółko Teatralne, liczne rozmowy motywujące, wspierające. Pani pedagog czuwa również nad bezpieczeństwem uczniów poprzez prowadzenie apeli porządkowych, monitoring wagarów, dyżurowanie na przerwach. Wraz z psychologiem organizuje działania profilaktyczne w naszej szkole. Pani Ula ma szerokie zainteresowania, które obejmują m.in. film, muzykę, poezję. Jest pasjonatką motocykli, a także wielką miłośniczką zwierząt, co udowodniła dając dom dwóm psom z naszego schroniska. W naszej szkole dała się poznać jako osoba konsekwentna i zawsze skora do pomocy uczniom i rodzicom.

 

Psycholog szkolny – mgr Magdalena Michałek

Pani Magda ukończyła Uniwersytet Śląski na kierunku psychologia wybierając specjalizację kliniczno-wychowawczą dzieci i młodzieży oraz psychologię zdrowia i choroby. Do naszego gimnazjum dołączyła w 2010 roku. Od tej pory aktywnie włącza się w życie szkoły. Pani psycholog wraz z pedagogiem pisze i realizuje programy profilaktyczne, podczas których nie tylko dzieli się swoją wiedzą z uczniami i rodzicami, ale także współorganizuje konkursy wiedzy z prezentowanego zakresu. Prowadzi zajęcia o charakterze terapeutycznym dla grupy uczniów oraz indywidualne dla osób potrzebujących wsparcia. Pracuje z uczniami uzdolnionymi pomagając w osiąganiu sukcesów, z dziećmi z ADHD nad poprawą koncentracji, a także pomaga w uzupełnianiu braków edukacyjnych podczas zajęć dydaktyczno-wyrównawczych. Współprowadzi Koło Teatralne. Podobnie jak pani pedagog stara się swoimi pasjami zarazić uczniów. Do największych zainteresowań Pani Magdy należą film, muzyka, literatura oraz sztuka (fotografia, malarstwo). Przez 5 lat pracowała jako wolontariuszka w schronisku dla zwierząt „Fauna” w Rudzie Śląskiej. U uczniów ceni poczucie humoru, które nigdy jej również nie opuszcza.